Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:638507
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.10.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Apzināti vai neapzināti, bet, pirms cilvēki izvēlas kādu preci vai pakalpojumu, viņiem vispirms jāsaņem informācija par preces vai pakalpojuma eksistenci. To parasti panāk ar masu informācijas līdzekļu palīdzību. Otrkārt, pircējs ir jāieinteresē papildinformācijas saņemšanā. Te atkal palīdz masu informācijas līdzekļi.
Reklāmu var definēt, kā apmaksātu, pastarpinātu informēšanas veidu, kas parasti saistīts ar masu informācijas līdzekļiem. Tāds ir jebkurš informācijas līdzeklis, kurš vienlaikus sasniedz lielu cilvēku skaitu. Citiem vārdiem sakot, tā ir jebkura maksas reklāmas forma, kad pasūtītājs (ražotājs) pasniedz un veicina savu preču vai pakalpojumu pārdošanu ar masu mediju palīdzību. Reklāmai visbiežāk izmanto televīziju, radio, avīzes, žurnālus, pastu, transporta līdzekļus, brīvdabas reklāmu, izdales materiālus, katalogus, uzziņu dienestus. Reklāmā sniegtā informācija atspoguļo produkta īpašības un priekšrocības, kuras apmierinās pircēja vēlmes un vajadzības. Lai arī šāda veida reklāma vienlaikus veicina firmas vārda nostiprināšanos, reklāmas saturs galvenokārt informē par preces īpašībām un priekšrocībām.
Pašlaik tiek izmantoti visi modernie reklāmas ievietošanas līdzekļi - e-pasts, elektroniskie žurnāli, savu Web lapu izveide, faksi, telemārketings, interaktīvā televīzija utt.
Reklāmas mērķu noteikšana. Pirmais solis reklāmas programmas izstrādāšanā – tās mērķu noteikšana. Mērķus determinē iepriekš pieņemtie lēmumi, segmentu raksturojums un kompānijas mārketinga stratēģija. Reklāmas lomu mārketinga programmā nosaka 4P un tirgus konjuktūra.
Eksistē 3 reklāmas veidi:
Informatīva reklāma. Kad reklāmas mērķis izveidot sākuma pieprasījumu, t.i. pārdošanas veicināšanas sākumstadijā, informatīvai reklāmai ir svarīga loma.
Reklāma kā pārliecība. Konkurences cīņas stadijā, kad kompānija cenšas izveidot stabilu pieprasījumu kādai precei, īpaša nozīme reklāmai, kā pārliecībai. Reklāmas lielākoties pieder pie šīs kategorijas. Citreiz reklāma, kā pārliecība, pārvēršas par salīdzinošu reklāmu, kuras mērķis – pārliecināt patērētāju par konkrētas preces pārākumu pār citām. Salīdzinošu reklāmu izmanto, reklamējot zobu pastas, dezodorantus, automobiļus utt. Pieņemot lēmumu par salīdzinošu reklāmu, kompānijai jābūt būtiskiem argumentiem par savas preces pārākumu un adekvātai atbildei uz tām kompāniju pretenzijām, kuru prece tiek salīdzināta. Šī reklāma attaisno sevi tajos gadījumos, ja tā ietekmē gan racionālus, gan emocionālus patērētāju motīvus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties