Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:144540
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt


Vācu komponists, flāmu jeb holandiešu izcelsmes, par ko norāda „van”. Pieder Austrijas mūzikas kultūrai, jo ilgi dzīvojis un darbojies Vīnē. Pārstāv vēlīno klasicismu. Dzīvoja uz divu laikmetu robežas. 1770. – 1827.g. Divu estētikas virzienu robeža – klasicisms un romantisms. Dzīvo vienlaikus ar pirmajiem agrīnajiem romantiķiem. Tuvinās romantismam, bet nekad neatkāpjas no klasicisma principiem, elementiem.
Komponists, pianists – jaunībā guvis slavu un atzinību Vīnē kā pianists, arī ansamblists, daudz spēlējis tieši savu mūziku. 1814.g. kurluma dēļ pārtrauc pianista karjeru. Diriģents – jaunas ievirzes aizsācējs, uzsvēra heroisko līniju, tas bija ceļš uz romantisko diriģēšanas mākslu. Pedagogs – pazīstamākais skolnieks – Karls Černi (čehs, 1791.-1857.g.)

Daiļrades avoti:

1)Lielā franču revolūcija, tās lozungs „Brīvība, brālībs, vienlīdzība”. Viņu iespaido franču revolūcijas laika mūzika – jaunums Eiropā – žanriski tie ir daudzveidīgi marši, kā arī revolucionārās dziesmas un himnas, uz kurām galvenokārt balstās Bēthovena mūzika. Tās ir ar vienkāršu mūzikas valodu, lai būtu viegli dziedāt līdzi visai tautai (Rožē de Lils fr.revoluc.himna „Marseljēza”, Žans Fransuā Goseks, Luidži Kerubīni, Luijs Pleijēls himna „Brīvībai”). Rodas jauns operas tips – lielā šausmu un glābšanas opera. Kopīgs motīvs – cīnītājs par brīvību, kurš ir apdraudēts, un cilvēki to glābj. To apliecina Bēthovena vienīgā opera „Fidēlio”. Jaunās idejas izsaka arī kantātes un oratorijas;…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1176064
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties