Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:471663
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Starpkultūru attiecības: barjeras un iespējas    4
1.1.  Latvijas un “rietumu” kultūra    5
2.  Somu spilgtākās rakstura iezīmes    6
3.  Somiem un latviešiem kopīgais    7
4.  Somi dzer, bet latvieši kaujas    8
5.  Somijā vieglāk mācīties zviedru valodu    8
  Secinājumi    10
  Izmantotā literatūra    11
Darba fragmentsAizvērt

Es izvēlējos šādu tēmu manam zinātniski pētnieciskajam darbam, jo tā man šķiet ļoti tuva. Es pati pēc tautības esmu somiete, kas dzimusi un augusi tikai Latvijā, tāpēc būtu ļoti interesanti uzzināt par somiem un latviešiem ko vairāk. Ir zināms arī tas, ka Latvijā ir vēl daudz somu, tāpēc būtu lietderīgi uzzināt, kas mūs saista kopā?
Starp tautām pastāv savstarpējās sapratnes veicināšana – sabiedrības integrācija, kas ir indivīdu un grupu savstarpēju saprašanos un sabiedrību kopīgas valsts ietvaros. Sabiedrības integrācijas pamats ir lojalitāte pret Latvijas valsti, apziņa, ka ikviena indivīda nākotne un personīgā labklājība ir cieši saistīta ar Latvijas valsts nākotni, tās stabilitāti un drošību. Tās pamats ir gatavība labprātīgi pieņemt latviešu valodu kā valsts valodu, cieņa pret latviešu un Latvijā dzīvojošo mazākumtautību valodu un kultūru.
šā pētnieciskā darba ietvaros gribētu uzzināt un izpētīt, cik daudz par somiem zina Latvijā dzīvojošie cilvēki, cik daudz mēs esam līdzīgi vai atšķirīgi?
Skatoties televīzoru, braucot ar trolejbusu, pērkot maizi - it visur mēs nonākam saskarsmē ar cilvēkiem, kas atšķiras no mums. Iespējams, ka mēs runājam vienā valodā, bet mums neizprotama viņu izturēšanās, ģērbšanās stils, domāšana. Šajā gadījumā var runāt par kultūras atšķirībām. Piemēram, tīņu kultūra ir savādāka nekā strādājošu, precētu sieviešu kultūra. Ja atšķiras cilvēku tautība, valoda, ādas krāsa, tad šīs atšķirības ir vieglāk ieraugāmas un it kā vieglāk izprotamas. Bet tā ir tikai šķietamība. Ko īsti mēs zinām par citu kultūru pārstāvjiem?
Atbildot uz šo jautājumu, varbūt vislabāk būtu sākt ar jautājumu, ko mēs zinām par saviem kaimiņiem? Jā, tiem pašiem, kuru mazo kājiņu dipoņa mūs no rīta dažreiz pārāk agri pamodina, ko sveicinam, satiekoties kāpņu telpā, kuru iemīļotā mūzika nebūt neatbilst mūsu gaumei vai kuru kaķi mēs barojam, kad viņu nav mājās. Daudziem no mums, jo īpaši pilsētās dzīvojošajiem, jāatzīst, ka mēs ļoti maz zinām par tiem, kas dzīvo mums blakus.
Žurnāli un avīzes piedāvā dažādu eksotisku zemju aprakstus. Tā nu iznāk, ka mēs ilgojamies pēc tālām zemēm, bet maz interesejamies par to, kas notiek mums blakus. Tas attiecas arī uz relatīvo neieinteresētību par citām kopienām Latvijā. Tomēr tieši tepat uz vietas mēs pirmo reizi saskaramies ar cilvēkiem no citām kultūrām, t.i. – iesaistāmies starpkultūru attiecībās.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1136524
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties