Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:169229
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
  Vispārīgi par ķīlu    4
  Ķīlas tiesības sekas    6
  Rokas ķīlas īpatnības    7
  Lietošanas ķīlas īpatnības    8
  Hipotēkas uz nekustamu īpašumu īpatnības    8
  Hipotēkas pārjaunošana un dzēšana    9
  Komercķīlas īpatnības    9
  Komercķīlas sekas    10
  Komercķīlas pārvaldnieks    10
  Trešās personas    11
  Komercķīlas tiesības izbeigšanās un izlietošanas īpatnības    11
Darba fragmentsAizvērt

Ķīla nevar pastāvēt bez prasījuma, kas atbild par ķīlu. Hipotēkas ir jāieraksta zemesgrāmatās, hipotēka var būt kā nodrošinājums kreditoru prasījumiem, kas var rasties nākotnē saistībā ar neatdotu kredītu utml., zemesgrāmatā jāieraksta arī atklājamā kredīta augstākā summa, kuras apmērā kredīthipotēkai pieder pirmtiesība no tā laika, kad tā ierakstīta zemesgrāmatās. Nodrošināšanai ar ķīlas tiesību nav vajadzīgs, lai prasījums būtu naudas prasījums, lai tam būtu pienācis termiņš un lai par to varētu celt prasību. Ķīlas tiesība, kā blakus tiesība, sava spēka ziņā atkarājas no prasījuma spēka. Ja prasījums ir aprobežots, tad arī ķīlas tiesības prasība var būt tikai aprobežota. Ja prasījums pēc likuma nevar pastāvēt, tad arī nodibinātā ķīlas tiesība nevar būt spēkā.
Ķīlas tiesība nevar pārsniegt prasījuma vērtību. Kad tiek izpildīts prasījums, izbeidzas arī ķīlas tiesība, ķīla turpina atbildēt par vēl nesamaksāto parāda daļu, ja prasījums jau daļēji apmierināts. Ja kreditora tiesības uz dzēsto prasījumu atkal atjauno, tad atjaunojas arī ķīlas tiesība. Ja saistību tikai pārjauno, tad ķīlas tiesība abām pusēm vienojoties var palikt spēkā. Ja prasījums nodrošināts ar ķīlas tiesību uz vairākām lietām, tad gadījumā, ja prasījums izpildīts tikai daļēji, tad par atlikušo prasījumu tāpat atbild visas lietas, kas ir apķīlātas.
Ja kreditors pēc nāves ķīlas tiesību atstāj mantojumā, tad katrs mantinieks var prasīt samaksu no parādnieka tikai par savu mantojuma daļu.
Terminēta prasījuma gadījumā, kreditors var nolīdzināt parādu ar ieķīlāto lietu tikai tad, kad iestājies noteiktais termiņš. Kad ir nosacīts prasījums, tad tas stājas spēkā tad, kad ir iestājies nosacījums.
Ja nav norunāts pretējais, tad ķīlas tiesība nodrošina ne tikai galveno prasījumu, bet arī ar to saistītos blakus prasījumus.(Visiem prasījumiem jāatbilst likumam.) Hipotēku pirmtiesību noteic pēc to ierakstīšanas laika zemesgrāmatās, pēc tādas pašas pirmtiesības nolīdzināmi arī ar galveno prasījumu saistītie blakus prasījumi, tomēr procenti samaksājami tikai par trim iepriekšējiem gadiem kopš īpašuma pārdošanas izsolē. Procentu prasījumus par agrākajiem gadiem nolīdzina tāpat kā personisko kreditoru parādu prasījumus.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties