Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:267237
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.05.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Inflācija    5
2.  Inflācijas veidi    7
2.1.  Pieprasījuma inflācija    7
2.3.  Izmaksu inflācija    9
2.3.1.  Iekšējie faktori    10
2.3.2.  Ārējie faktori    10
3.  Inflācijas paveidi    12
3.1.  Prognozējamā inflācija    12
3.2.  Neparedzamā inflācija    12
4.  Inflācija Latvijā pēdējo 4 gadu laikā    13
  Secinājumi    15
  Izmantotā literatūra    16
Darba fragmentsAizvērt

Kopš Latvija ir atguvusi savu suverenitāti, tās ekonomika ir pārcietusi lielas pārmaiņas. Latvija gāja un vēl joprojām iet savu ceļu uz Eiropu, Eiropas Savienību, kā rezultātā kārto savu valsti - likumdošanu, veic ekonomikas reformas, pārejot no centralizētas komandu ekonomikas uz normālu tirgus ekonomiku. Veidojas cita vērtību skala preču tirgū. Pēc Latvijas brīvības atgūšanas precēm un pakalpojumiem cenas cēlās un valsts iedzīvotāji nonāca grūtā stāvoklī, pieauga nabadzības līmenis. Inflācija Latvijā bija augsta, bet ar katru gadu inflācijas līmenis stabilizējās. Pēc iestāšanās Eiropas Savienībā Latvijas valsts ir nonākusi līdzīgā situācijā, kad inflācijas līmenis valstī ir paaugstināts.
Inflācija ir viens no galvenajiem tautsaimniecību ietekmējošajiem un regulējošiem faktoriem. Par inflāciju sauc vispārēju cenu celšanos. Atkarībā no inflācijas cēloņiem izšķir pieprasījuma inflāciju un izmaksu inflāciju. Inflācija nav tikai naudas apgrozības emisijas problēma, tās cēloņi meklējami gan ražošanas, gan apgrozības sfērā. Pastāvot zelta standartam naudas vērtības stabilitāte kopumā bija nodrošināta, kaut arī cenu pieaugums un naudas vērtības samazināšanās bija vērojama arī tad.
Inflācijas ietekme uz dažādu sociālo grupu ekonomisko stāvokli ir dažāda. Visvairāk to izjūt grupas ar fiksētu ienākumu, noguldītāji, kreditori un uzņēmēji. Strauji pieaugot inflācijai sašaurinās ražošana, jo pieaug ražošanas faktoru izmaksas, bet nepalielinās peļņa un nenoteiktā situācija tirgū nerada stimulus investīcijām.
Inflāciju iespējams arī ierobežot un regulēt. Galvenie pretinflācijas pasākumi ietver sevī gan ienākumu regulēšanas politiku, gan kredīta-naudas politiku, un to veic valstu valdības, to centrālās emisijas bankas, gan arī starptautiskas finansu organizācijas (Starptautiskais Valūtas fonds, Pasaules Banka un citas institūcijas).
Šajā darbā tiks apskatīta inflācija, tās veidi un raksturojums, tāpat arī novērtēta inflācija Latvijā.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties