SECINĀJUMI
1. Iedzīvotāju iesaistei un līdzdalības veicināšanai Jelgavas un Ozolnieku novadu pašvaldības izmanto līdzīgus rīkus, kas pašvaldību preses izdevumi, mājaslapas, sociālie tīkli, mobilās aplikācijas, papildus tam tiek rīkotas tikšanās ar iedzīvotājiem, veidotas aptaujas, publiskās apspriešanas, taču iedzīvotāji kā vienu no problēmām līdzdalības īstenošanai min vāju pašvaldības komunikāciju ar sabiedrību, kas savukārt nozīmē, ka šie rīku izmantošana nav pietiekama un efektīva.
2. Jelgavas un Ozolnieku novadu pašvaldībās dzīves apstākļi ir vērtējami kā labi, ko sekmē augsts sabiedrības līdzdalības līmenis lēmumu pieņemšanā pašvaldībās.
3. Vislabāk novados tiek novērtētas izglītības iespējas bērniem un jauniešiem, sakopta vide, kā arī sporta un veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumi un daudzveidīga brīvā laika pavadīšanas iespējas.
4. Visvājāk Jelgavas un Ozolnieku novados tiek novērtētas, pirmkārt, izglītošanās iespējas iedzīvotājiem, jo iedzīvotājiem netiek piedāvāts viņu interesēm piemērotas apmācības, līdz ar to iedzīvotājiem ir zudusi interese par šo jomu, otrkārt, tūrisma attīstība, ko ietekmē gan iedzīvotāju nieinteresētība, gan pašu uzņēmēju vāja sevis popularizēšana.
5. Augstu līdzdalības lēmumu sekmējusi iedzīvotāja piederība savai dzīvesvietai, pietiekams drošības līmenis novados un vēlme piedalīties līdzekļu sadalē.
…