Ievads.
Cilvēkam radot datoru, tā pamatfunkcija bija noteikta kā skaitļošanas mašīna, līdz ar to ir tikai loģiski, ka datorus aktīvi izmanto finansiālo aprēķinu veikšanai.
Mūsdienās ir dažādas programmas aprēķinu veikšanai, bet Microsoft Excel ir atzīta par viss labāko programmu aprēķinu veikšanai. Šī programma sniedz visplašāko aprēķinu veikšanai nepieciešamie palīglīdzekļi.
Šajā kursa darbā tiks apskatītas programmas MS Excel pielietošanu finansu aprēķinu veikšanai.
Tomēr, pirms uzsākt darbu pie finanšu aprēķiniem, ir jāapskatās dažādas vienkāršās instrukcijas un pamatfunkcijas, tādas kā:
Rīkjosla. - Kā vairums Microsoft programmās ir izveidotas, kuras ir līdzīgas gan pēc izskata, funkcionalitātes, gan pēc izvietojuma.
Apskatīsim katru no rīkjoslas izklājlapas funkcijām atsevišķi (nosaukumi var atšķirties no latviešu vai krievu valodas Excel-a):
• File – Tiek izmantota, lai varētu saglabāt, atvērt, pārlūkot un pārvaldīt dokumentus
• Edit – Ietver sevī tādas funkcijas, kā šūnu, vārdu izgriešana, kopēšana, pārvietošana, kā arī šūnu dzēšanu.
• View – Atbild par Excel-a vizuālo izskatu, kuru katrs lietotājs var personalizēt pēc saviem ieskatiem.
• Insert – Dod iespēju ievietot jaunas šūnas, kolonas, rindas, kā arī diagrammas un attēlus.
• Format – Ietver sevī tādas funkcijas, kā šūnu formatēšana, kura dod iespēju mainīt burtu izvietojumu šūnā, kā arī definēt ciparus.
• Data – Dod iespēju sadalīt datus pēc lietotājam saprotamas struktūras, lai tos vēlāk varētu vieglāk atrast.
• Window – Atbild par visu programmas logu, un šī funkcija dod iespēju apslēpt logu, kopēt un dalot divos vienādos logos.
• Help – Sniedz informāciju par programmu, kā arī piedāvā palīdzības dokumentus, ar kuru palīdzību lietotāji var vieglāk atrast sev nepieciešamo informāciju par programmas funkcijām un iespējām.
Darba Lapa. – Excel-ī atšķirībā no citām programmām darba lapa ir sadalīta kolonās un rindās, kas savukārt veido šūnas, līdzīgi kā šaha galdiņš katrai šūnai ir sava koordināte, šī koordināte sastāv no rindām, kuru nosaukumi ir skaitļi (1, 2, 3, ..., 65 536) un no kolonam, kuru nosaukumi ir lielie latīņu burti (A, B, ..., X, Y, Z, AA, AB, ... , IT, IU, IV).
…