Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:374868
 
Vērtējums:
Publicēts: 16.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Manheim (1998.) uzskata, ka pastāv trešais spēks ziņu veidošanā – stratēģiskā komunikācija. Pirmie divi spēki ir pats notikums, situācijā iesaistītie cilvēki, bet trešais spēks ir eksperts, kas darbojas par labu noteiktai institūcijai, lobijiem. Tirgus apstākļos mediju vadība samazina finansiālos izdevumus informācijas vākšanai, analīzei, kas noved pie atkarības no politiķiem un varas institūciju preses dienestiem kā informācijas avotiem.
Ziņu atlasi un izvietojuma pozīciju raidījumā nosaka konkrēti kritēriji: laicīgums – cilvēki gaida aktuālas/jaunas lietas, kas risinās tieši šajā momentā, tuvums – skatītājam svarīgākas ziņas, kas risinās viņa tuvumā, sekas – ziņas satura sekas uz indivīda personīgo dzīvi, neparastums – izraisa apbrīnu, interesi, konflikts – pārsteigums, interese, cilvēka interese – skatītāju interese par kādu konkrētu personību, ziņkārība.
Ziņām protams ir savs pozicionējums raidījumā, kuru pamatā ir elementi, kuri spēj regulēt skatītāja uztveri par konkrēto informāciju. Ziņu programma sastāv no dažādām informācijas pasniegšanas formām, piemērām, ziņu moderatora/diktora runātā teksta, reportāžas, intervijām, videocitātiem, ekspertu, notikumā iesaistīto cilvēku komentāri utt. Ziņas, kuras raidījuma veidotāji uzskata par svarīgām, tiek izceltas kā reklāmas, piesakot raidījumu.
Tā kā masu mediji sabiedrībā nosaka diskutējamo tēmu loku, notikumu un lietu attīstības tendences, tad svarīgi, lai televīzijā būtu profesionāli veidotas ziņas, kuru pamatā ir informācijas avoti un ziņu sagatavotāji.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1123669
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties