Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:519353
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.11.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ekonomika kā sabiedriska zinātne ir radusies pavisam nesen, precīzāk- 18.gs. Tomēr ekonomika kā tāda ir cēlusies jau senajā Grieķijā. Ekonomika, socioloģija un ne tikai šīs zinātnes ir izveidojušās filozofijas ietvaros, kaut gan sākotnēji ekonomika nemaz nebija ekonomika, bet gan politiskā aritmētika. Termins „ekonomika” ir aizgūts no, jau iepriekš minētās, grieķu valodas oikonomia, kas sastāv no vārdiem oikos- māja un nomos- likums. Tulkojot tas varētu skanēt šādi: „māku pārvaldīt mājas saimniecību”. Vai tas ir labi, vai slikti, ka šīs daudzās zinātnes ir sašķēlušās, spriest grūti, tomēr viens negatīvs faktors ir gan, zinātniek ir savā ziņā tik „tuvredzīgi”, ka nespēj šīs dažādās zinātnes savienot un atrast kopīgu valodu.
Kā attīstījusies ekonomika, par to raksta daudz un dikti, seno filozofu biogrāfijās un vēstures grāmatās, tomēr viens no pirmajiem ekonomikas apcerētājiem ir Ksenofonts, sengrieķu filozofs (aptuveni 430.-355.g. p.m.ē.), kas uzrakstījis grāmatu „Par mājsaimniecību”, kur aprakstītas pamācības, kā pārvaldīt bagāta grieķa mājsaimniecību un zemkopību.
Pārlecot krietnu laika sprīdi, 16.-18.gs., uzradās tādas kustības kā merkantilisti un fiziokrāti. Merkantilisti uzskatīja, ka nācijām jāizturas līdzīgi tirgotājiem, kas sacenšas peļņas dēļ. Savukārt fiziokrāti- franču filozofu un ekonomistu grupas neatzina, ka nācijām jādara viss, lai atbalstītu ražošanu un biznesu. Patiesas bagātības, viņuprāt, ir lauksaimniecības produkti un citas dabas rasursi.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties