Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Drošības līdzekļu un citu procesuālo piespiedu līdzekļu kriminālprocesuālā reglamentācija

     

    Referāts23 Tiesības

4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:136879
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.07.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 14 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    1
6.  Nobeigums    22
Darba fragmentsAizvērt

Kriminālprocesuālie piespiedu līdzekļi ir visu kriminālprocesuālo tiesību normās paredzēto piespiedu līdzekļu kopums, kuru uzdevums ir nodrošināt kriminālprocesu pirmstiesas izmeklēšanas un iztiesāšanas laikā – procesa dalībnieku pienākumu un kriminālprocesa uzdevumu pienācīgu izpildi. Kriminālprocesa uzdevumu īstenošanu un tā mērķu sasniegšanu garantē piespiedu mehānisms. Pie procesuālajām piespiedu līdzekļiem tiek pieskaitīti arī drošības līdzekļi, ko tiesa var piemērot aizdomās turētajam vai apsūdzētajam, ja ir pamats uzskatīt, ka attiecīgā persona turpinās noziedzīgās darbības vai izvairīsies no izmeklēšanas un tiesas. Līdz ar to drošības līdzekļi nodrošina tiesas sprieduma izpildi.
Drošības līdzekļi ir procesuālie piespiedu līdzekļi un procesuālo pienākumu nodrošināšanas līdzekļi. Tie saistīti ar personu, iestāžu un organizāciju brīvības, tiesību un interešu sfēras ierobežojumu tikai uz noteiktu laiku. Neviens drošības līdzeklis pēc savas juridiskās dabas nav sods, bet tikai soda izpildes nodrošinājums. Drošības līdzekļu mērķis ir patiesības noskaidrošana kriminālprocesā, noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rezultātā cietušo personu, organizāciju un iestāžu likumīgo interešu aizsardzība un galu rezultātā – noziedzības prevencija un apkarošana.
Referātā es izskatīšu Krievijas Federācijas, Kirgizstānas, Igaunijas un Amerikas Savienoto Valstu procesuālos piespiedu līdzekļus un pēc iespējas parādīšu atšķirības šo līdzekļu kriminālprocesuālajā reglamentācijā. Par referāta materiāla pamatu es izmantošu galvenokārt krievu literatūras avotus.Visai plaši procesuālie piespiedu līdzekļi tiek reglamentēti Krievijas Federācijas likumdošanā (turpmāk tekstā – Krievijas). Krievijas Kriminālprocesa kodekss procesuālus piespiedu līdzekļus sadala drošības līdzekļos un pārējos piespiedu līdzekļos. „ Piespiedu līdzekļi ir ar kriminālprocesa normatīviem aktiem reglamentēti personu tiesību un brīvību ierobežojošie līdzekļi, kurus piemēro valsts institūcijas un pilnvarotas amatpersonas, lai novērstu prettiesiskas darbības no aizdomās turēto un apsūdzēto puses. Drošības līdzekļi ir kriminālprocesa likumā paredzētie un ar garantiju ievērošanu piemērojamie kriminālprocesuālie piespiedu līdzekļi, kas uz laiku ierobežo aizdomās turētā un apsūdzētā tiesības un brīvības. Drošības līdzekļus piemēro ar nolūku nepieļaut aizdomās turētajam vai apsūdzētajam izvairīties no izmeklēšanas, tiesas vai tiesas sprieduma izpildes, nepieļaut patiesības noskaidrošanas traucēšanu krimināllietā vai prettiesiskas darbības turpināšanu.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1170301
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties