Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:982813
 
Vērtējums:
Publicēts: 17.10.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Dienvidkoreja un tās vadīšanas īpatnības    5
1.1.  Dienvidkorejas vēsture    5
1.2.  Dienvidkorejas kultūra    6
1.3.  Dienvidkorejas ekonomikas attīstība    7
1.4.  Ģimenes uzņēmumu loma    10
1.5.  Vadīšanas specifika    13
2.  Dienvidkorejas uzņēmumu darbība Latvijā    17
2.1.  Samsung Electronics Baltics    17
2.2.  LG Electronics Latvia    18
  Secinājumi    20
  Priekšlikumi    22
  Izmantotas literatūras un avotu saraksts    23
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Apkopojot kursa darbu „Dienvidkorejas vadīšanas sistēmas īpatnības un tās pielietojums Latvijā”, autors ir izveidojis sekojošus secinājumus:
• Dienvidkoreja ir viena no ātrāk augošajām pasaules ekonomikām, kas veicina rūpniecības un ražošanu nozaru attīstību. Latvijai un Dienvidkorejai ir vairāki saskarsmes punkti (vēsturē un ekonomikā), kas varētu veicināt sekmīgu sadarbību starp divām valstīm. Pašlaik tiek izvērtētas iespējas, lai attīstītu sadarbību starp Latviju un Dienvidkoreju, gan kultūras, gan zinātnes un izglītības jomā, ka arī uzņēmējdarbībā.
• Ekonomiskā izaugsme un vadīšanas sistēmas īpatnības Dienvidkorejā ir cieši saistīti ar nacionālo kultūru un valsts vēsturi. Ķīna ir ietekmējusi Koreju vairāk nekā tūkstoš gadu. No Ķīnas ir atnācis konfuciānisms, kas arī mūsdienu Korejā ir kultūras, sabiedrības un cilvēku attiecību pamatā. Japāna, Korejas kolonizācijas laikā, ir izveidojusi ražošanas bāzi, kas sekmēja Dienvidkorejas ekonomikas sākotnēju attīstību. Pēc Otra pasaules kara korejiešu kultūru un dzīvesveidu daļēji ir ietekmējusi ASV.
• Viens no galvenajiem ekonomikas virzītājspēkiem Dienvidkorejā ir uzņēmumu grupas jeb čeboli, kuras pieder ģimenēm. Ģimenes uzņēmumu princips tika aizgūts no Japānas. Pēdējā dekādē Dienvidkorejas valdība sāka ierobežot čebolu privilēģijas un ietekmi uz valsts ekonomiku, lai attīstītu mazos un vidējos uzņēmumus, kā arī izvairīties no riskiem, kas rodas oligopolu un monopolu dēļ.
• Dienvidkorejas vadīšanas sistēma balstās un konfuciānisma pamatprincipiem - hierarhijas ievērošana, paternālisma princips, grupas darbs, konfuciānisma darba ētika, radniecības un ģimenes vērtību svarīgums. Autoritārs un centralizēts vadīšanas stils ir apvienots ar darbinieku individuālo mērķu sasniegšanu caur grupas darbu. Vadīšanas sistēmu var raksturot kā Rietumu un Austrumu apvienojums ar izteiktu Āzijas novirzi.
• Latvijā ir daži starptautiski Dienvidkorejas uzņēmumi, kas integrē korejiešu vadīšanas īpatnības Latvijas filiālēs. Darba kultūra globalizācijas dēļ kļūst vienāda visā pasaulē, tāpēc nav vērojamas būtiskās atšķirības starp Latvijas un Korejas vadīšanas sistēmām tieši Dienvidkorejas uzņēmumos.
• Dienvidkorejas vadīšanas sistēma ir atšķirīga no Latvijas un Eiropas vadīšanas sistēmām, jo tās balstās uz dažādām vērtībām. Nav iespējams pilnībā integrēt vienas valsts specifisku vadīšanu, neņemot vēra citas valsts kultūras un sabiedrības īpatnības. Salīdzinot dažādas vadīšanas sistēmas, var noteikt nepilnības un izstrādāt paņēmienus tās pilnveidošanai un attīstībai.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1326070
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties