Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
2,49
Ietaupījums:
0,42 (17%)
Cena ar atlaidi*:
2,07
Pirkt
Identifikators:841862
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 04.12.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Dep­re­si­ja ir vis­bie­žāk sa­sto­pa­mā psi­his­kā sa­slim­ša­na. Ne­ska­to­ties uz to tiek pie­dā­vā­ti ļo­ti at­šķi­rī­gi skait­ļi par to, cik cil­vē­kus ko­pu­mā ir skā­ru­si šī sli­mī­ba. No vie­nas pus­es tas ir sais­tīts ar „tum­ša­jiem” skait­ļiem (dau­dzas dep­re­si­jas ne­tiek par tā­dām at­zī­tas), bet no ot­ras – ar sli­mī­bas de­fi­nē­ju­mu. To­mēr, šo­dien pub­li­cē­ja­mie da­ti lie­ci­na , ka 10% Vā­ci­jas ie­dzī­vo­tā­ju sa­vas dzī­ves lai­kā ir pie­dzī­vo­ju­ši dep­re­si­ju un grie­zu­šies pēc pa­lī­dzī­bas.
Sie­vie­tēm dep­re­si­ja vi­dē­ji tiek di­ag­nos­ti­cē­ta div­reiz bie­žāk ne­kā vī­rie­šiem. Tas va­rē­tu lie­ci­nāt par to, ka sie­vie­tēm ir past­ip­ri­nā­ta ģe­nē­tis­ka no­slie­ce uz dep­re­si­ju, kā arī sais­tī­bā ar vai­rā­kām so­ci­āla­jām lo­mām, ku­ras sie­vie­tei tiek pie­dē­vē­tas, lai gan skait­lis­ki vai­rāk no sui­cī­dās dep­re­si­jas mirst vī­rie­ši. Dep­re­si­jas iz­paus­mes vī­rie­šiem un sie­vie­tēm var at­šķir­ties, jo vi­ņi ko­pu­mā daudz re­tāk iet pie ār­sta un ma­zāk stās­ta par se­vi, līdz ar to tas bie­ži vien ne­at­klā­jas.
Pē­dē­jos ga­dos straujš dep­re­si­jas sa­slim­ša­nu pie­augums ir no­vē­rots at­tīs­tī­tās val­stīs, un jo īpa­ši in­dus­tri­āli augs­ti at­tīs­tī­tās val­stīs. Tās cē­lo­ņi gan vēl ir ne­skaid­ri, bet bie­ži vien stress sa­bied­rī­bā (pie­augot pra­sī­bām un ne­dro­šī­bai pri­vā­ta­jā un pro­fe­si­onā­la­jā sfē­rā) tiek vēr­tēts kā pa­mats tam. Tie­ši tā­pat pēkšņs dep­re­si­ju un sui­cī­du pie­augums ti­ka no­vē­rots, pie­mē­ram, pēc PSRS sa­bru­ku­ma vai­rā­kās Austrum­ei­ro­pas val­stīs. Kā nā­ko­šais skaid­ro­jums - pē­dē­jos ga­dos tiek pub­li­cēts aiz­vien vai­rāk in­for­mā­ci­jas par šo sli­mī­bu un cil­vē­ki bie­žāk mek­lē me­di­cī­nis­ku pa­lī­dzī­bu.
Dep­re­si­ja (no lat. dep­res­si­o – no­spie­došs), me­di­cī­nā vis­bie­žāk ap­zī­mē­ta kā dep­re­sī­va epi­zo­de, psi­hisks trau­cē­jums, ku­ra pa­mat­a sim­pto­mi ir no­spie­došs ga­ra­stā­vok­lis, ne­dro­ši sti­mu­li, in­te­re­ses trū­kums un drū­mums, trau­cē­ta paš­cie­ņa un at­slā­bi­nā­ta vēr­tī­ba pret sa­jū­tām, kas ag­rāk bi­ja sva­rī­gas un ik­die­niš­ķas (in­ter­ešu/sim­pā­ti­ju zu­dums, at­tiek­smes mai­ņa pret tu­viem cil­vē­kiem, emo­ci­onā­lās re­zo­nan­ses zu­dums, pie ­tam pa­cients to sā­pī­gi ap­zi­nās, jo no ap­kār­tē­jo pus­es tas tiek de­fi­nēts kā bez­jū­tī­ba)…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Depresija”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/841862

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties