SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
1.Pārdodot preci vai pakalpojumu, uzņēmums ne vienmēr samaksu saņem uzreiz un tādos gadījumos uzņēmumam veidojas parādnieki, jeb debitori.
2.Debitoru parādus veido par pārdotajām precēm, sniegtajiem pakalpojumiem, izpildītajiem darbiem nesaņemtā atlīdzība, vai arī avansa maksājumi izejvielu, materiālu un preču piegādātājiem, aizdotie līdzekļi citām personām, kā arī pārmaksāti nodokļi.
3.Debitoru parādu atlikumus bilancē jānorāda atbilstoši attaisnojuma dokumentiem un ierakstiem grāmatvedības reģistros.
4.Pircēju un pasūtītāju parādi, tas ir, visbiežāk lietotais debitoru postenis bilancē. Šajā postenī tiek atspoguļoti un atbilstošajos kontos uzskaitīti visu pircēju un pasūtītāju parādi, kas izveidojās, uzreiz nesaņemot atlīdzību par pārdotajām precēm vai sniegtajiem pakalpojumiem.
5.Debitoru parādus bilancē atspoguļo neto vērtībā, tas ir, uzrāda tās debitoru parādu summas, kuras reāli iespējams saņemt.
6.SIA „Servisa centrs” debitoru parādi 2017. gadā sastāda 942 EUR jeb 1,13% no aktīvu kopsummas. Debitoru parādu summa visstraujāk samazinājusies 2017. gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, par 1.74 %, pilnīgu debitoru uzskaiti un augstu kontroli no uzņēmuma puses.
7.SIA „Servisa centrs” kopēja likviditāte ir virs normas robežas, 2016. gadā kopējās likviditātes rādītājs bija 2.32, bet 2017. gadā beigās koeficients paaugstinājies līdz 3.29, tas nozīmē, ka uzņēmumam īstermiņa saistības spēj segt ar saviem apgrozāmajiem līdzekļiem.
…