Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:967098
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Jēdziens Ergonomika    3
  Darbs ar datoru un cilvēku veselība    3
  Raksturīgākie veselības traucējumi darbam ar datoru    3
  Raksturīgākie darba vides riska faktori    4
  Pārtraukumu plānošana un laiks    4
  Ergonomiski datoru galdi    4
  Ergonomiski datoru krēsli    5
  Pareiza monitora novietošana    5
  Ergonomisku produktu piemēri    5
  Galvenie darba vides parametri    5
  Galvenie datora novietojuma un darba pozas parametri    5
Darba fragmentsAizvērt

Pēdējo gadu laikā strauji pieaug datoru lietotāju skaits. Datorus izmanto ne tikai darbam, bet arī brīvajā laikā. Pēdējo 10 gadu laikā dators cilvēkam ir palicis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Šajā rezultātā cilvēki aizvien vairāk laika pavada pie datora, kas arī veicina dažādas veselības problēmas, jo biežāk to izrausa darbs ar datoru. Lai novērstu vai mazinātu kaitīgumu darbam ar datoru ir jāievēro dažādi novēršanas pasākumi, kas padarītu efektīvāku darbu ar datoru, kā arī nodarītu mazāku kaitējumu veselībai.
Raksturīgākie veselības traucējumi darbam ar datoru.
Daudzi darba veidi var izsaukt sāpes un diskomfortu, kad strādnieki nav informēti par ergonomikas ievērošanu viņu darba uzdevumos. Muskuļu sāpīgums, acu nogurums un citas traumas un diskomforta veidi dažreiz saistīti ar datoru lietošanu var rasties no liela skaita aktivitāšu. Veselības problēmu novēršana ir daudzšķautņains uzdevums, kas pieprasa pievērst uzmanību ķermeņa pareizai lietošanai katru dienu un katru stundu.
Pasaulē daudz ir veikti dažādi pētījumi par datora ietekmi uz cilvēku veselību. Daudzi no tiem būtu vērā ņemami, jo novērstu, piem., redzes traucējumus, gan balsta un kustību daļu pārslodzi, kā arī dažādas psiholoģiska rakstura problēmas.
Strādājot ar datoru, cilvēks lielāko darba dienas laiku pavada sēdus. Šādā piespiedu stāvoklī organismā samazinās enerģijas patēriņš, palēninās asinsrite, atslābinās muguras muskuļi un samazinās jostas daļas izliekums - veidojas t.s. plakanā mugura. Rezultātā spiediens uz starp skriemeļu diskiem palielinās un var rasties sāpes mugurā.
Lai noturētu ķermeni sēdus stāvoklī, muskulatūrai visu laiku jāatrodas sasprindzinātā stāvoklī (t.s. statiskā slodze). Muskuļi šādu statisko slodzi spēj ilgstoši izturēt tikai tad, ja tā ir neliela. Statiskās slodzes gadījumā muskuļi, cīpslas, nervi un locītavas netiek pietiekami apasiņoti, rodas vielmaiņas traucējumi, sāpes, nogurums, saspringums un citas sūdzības.
Viena no raksturīgākajām datoru lietotāju sūdzībām ir redzes diskomforts, kas izpaužas kā graušanas sajūta acīs (it kā būtu smiltis) un asarošana. Acis ātri nogurst, sāp, bieži ir apsarkušas. Reizēm var būt pārejošas redzes asuma pārmaiņas. Šīs sūdzības parasti rodas darba dienas beigās. Normāli cilvēks acis mirkšķina līdz 22 reizēm minūtē, bet, strādājot ar datoru, - apmēram 3 reizes retāk. Rezultātā acsābols netiek pietiekami samitrināts. Šādu stāvokli sauc par sausās acs sindromu. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties