Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:237377
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.03.2022.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
2021. - 2025. g.
Darba fragmentsAizvērt

5. Darba aizsardzības prasības ārkārtējās situācijās
5.1. Ārkārtēju situāciju var radīt elektroiekārtu bojājumi vai darbinieku neapzinīga rīcība ignorējot darba drošības vai ugunsdrošības prasības.
5.2. Ja ir radusies bīstama situācija un turpmākajā darbībā tā nav prognozējama, darbiniekiem, izmantojot savas zināšanas un pieejamos līdzekļus savas kompetences robežās jāpieņem patstāvīgs lēmums un jāveic piemēroti pasākumi situācijas stabilizēšanai.
5.3. Līdz avārijas (nelaimes gadījuma) izmeklēšanas sākumam notikuma vietu jāsaglabā neskartu, ja tas neapdraud cilvēku dzīvību, veselību un vidi, neizraisa avāriju vai ugunsgrēku un netraucē darba procesu. Ja nav iespējams notikuma vietu saglabāt neskartu, uzreiz pēc nelaimes gadījuma dokumentāli jāfiksē esošā situācija nelaimes gadījuma vietā.
5.4. Ugunsgrēka gadījumā izsaukt VUGD zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukšanas numuru 112, paziņot darba devējam un tikai tad, savas kompetences ietvaros sākt ugunsgrēka likvidēšanu izmantojot objektā esošos ugunsdzēsības līdzekļus, uzsāk ugunsgrēka dzēšanu.
5.5. Ja tiek atklāta komunikāciju un celšanas ierīču bojājumi, indīgo vielu noplūde, par to nekavējoties jāziņo un attiecīgajiem avārijas dienestiem un VUGD zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukšanas numuru 112 un tad jāziņo uzņēmuma vadībai.
5.6. Elektroierīču aizdegšanās gadījumā tās dzēst ar elektrisko strāvu nevadošiem ugunsdzēšanas līdzekļiem. Šādos gadījumos pielietot ar ogļskābo gāzi pildītus vai ar ABC pulveri pildītus ugunsdzēšamos aparātus.
5.7. Rodoties bīstamībai, kas var izraisīt nelaimes gadījumu, darbu nekavējoties pārtraukt un brīdināt citus tuvumā strādājošos.
5.8. Pirmās palīdzības pasākumi, notiekot nelaimes gadījumiem darbā ar ķīmiskajām
vielām var būt ļoti atšķirīgi, tādēļ jārīkojas, saskaņā ar informāciju uz ķīmiskās vielas, produkta iepakojuma vai drošības datu lapās noteikto.
5.9. Tūlītēja rīcība pēc tiešas saskares ar ķīmiskajām vielām vai maisījumiem:
5.9.1. ieelpojot izgarojumus, tvaikus, ja ir slikta pašsajūta - pēc iespējas ātrāk nokļūt svaigā gaisā, meklēt ārsta palīdzību;
5.9.2. ja nokļūst acīs, skalot ar lielu daudzumu ūdens vismaz 15 minūtes, turot atvērtas acis, un meklēt medicīnisko palīdzību;
5.9.3. nokļūstot uz ādas - skalot tekošā ūdenī, ieziest ar ādas krēmu. Ja problēmas nemazinās - konsultēties ar ārstu vai zvanīt uz Toksikoloģijas centra diennakts numuru 67042473.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties