Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:622333
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    2
  Principu jēdziens    3
  Civilo tiesību principi    3
  Noslēgums    14
  Izmantotā literatūra    15
Darba fragmentsAizvērt

Principu jēdziens

Pirmo reizi juridiskajā vēsturē jēdziens ,,princips’’ ir sastopams vēl Romiešu tiesībās. ,,Principium’’ tulkojot no latīņu valodas nozīmē pamattēze, pamatnoteikums, vadošā ideja. Principā tiek ietverti noteikumi par darbībām, kuras ir jāveic, lai pats princips izpildīts un ievērots. Principi pastāv katrā tiesību nozarē un tie izpaužas kā attiecīgās nozares tiesiskās reglamentācijas būtība jeb vadošā ideja. Tā, piemēram, civilprocesā tie ir pamatnoteikumi, uz kuriem tiek balstītas visas civilās tiesības un kurus noteikti ir jāievēro tiesu praksē. Daudzos gadījumos vispārīgie tiesību principi nav tieši ietverti tiesiņu aktos, tie izriet no visas tiesību sistēmas kopumā un tiesu prakses rezultātā nostiprinās kā tiesību avots. Tie ir saistoši visiem kā atsevišķai personai, tā arī dažādām organizācijas un valstij. Latvijā civilo tiesību principi ir ietverti ne tikai civilprocesa likumā, bet arī starptautiskajos līgumos un konvencijas, kuras ir saistošas Latvijai, LR Satversmē, kā arī likumā ,,Par tiesu varu’’. Pastāvošie likumdošanas aktos tiesību principi raksturo valsts attīstību, atspoguļo demokrātiskumu un tiesiskumu, kā arī nosaka valsts pienākumus un atbildību, gadījumos, ja minētie pienākumi netiek pildīti vai to izpilde ir neapmierinoša. Principus var iedalīt ņemot vērā dažādus kritērijus, taču neatkarīgi no tā, principi ir vienlīdz nozīmīgi kā civilprocesuālās tiesvedības pamatu nostiprināšanā, tā arī to piemērošanā tiesu praksē.
Latvijas Republikas civilprocesuālo tiesību principi, kuri ir reglamentētas Civilprocesa likuma (turpmāk tekstā – CPL) 1.sadaļas 1.nodaļa ,,Civilprocesa principi’’, kā arī citos jau minētajos tiesību aktos, tiks turpmāk apskatīti šajā referātā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties