Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:937242
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Augstāko psihisko funkciju struktūra un to lokalizācija galvas smadzeņu garozā ir viena no centrālajām problēmām mūsdienu psiholoģijas zinātnē.
Kā veidotas, tādas, cilvēka augstākās psihiskās funkcijas kā aktīva uzmanība, izvēles iegaumēšana, abstrakta domāšana un uzmanības izpausmes regulācija? Vai tās formējas pēc tiem pašiem likumiem kā elementārākās jutības un reflektoro aktu funkcijas, vai arī tās pēc savas ģenēzes un uzbūves veida pašos pamatos atšķiras no iepriekšminētā?
Kā iztēloties to organizāciju smadzenēs? Vai tās ir lokalizētas pēc tiem pašiem, principiem, kā elementārākie jutības, kustību un reflektorie procesi, vai arī to lokalizācijas principi galvas smadzeņu garozā būtiski atšķiras no elementārām ādas, redzes un dzirdes sajūtu lokalizācijas?
Šie jautājumi, pēdējā laikā, tiek izvirzīti pasaules psiholoģiskās zinātnes uzmanības centrā. To izskatīšanā būtisku ieguldījumu ir devis izcilais padomju psihologs L.S.Vigotskis, kurš pirms vairāk nekā 40 gadiem veica izšķirošo soli šajā psiholoģijas sfērā. Tāpēc būs pilnīgi dabīgi sākt problēmas izskatīšanu mēģinot parādīt, kā padomju psiholoģijas zinātne, kuras vēsture cieši saistīta ar L.S.Vigotska vārdu, atbild uz šiem jautājumiem.

***

Lai pilnībā attēlotu mūsdienu zinātniskās psiholoģijas pamatpozīcijas cilvēka augstāko psihisko funkciju un to smadzeņu mehānismu izzināšanā, jāvēršas pie mūsu zinātnes vēstures un īsumā apstāties pie situācijas, kura izveidojās psiholoģijā XX gadsimta pirmajā ceturksnī.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −6,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1361699
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties