Apkopojot ārstu-speciālistu strukturētas intervijas var izdarīt secinājumus:
1. Latvijā cilvēki primāri izvēlas lokālos un sistemātiskos medikamentus hiperhidrozes ārstēšanai, jo botulīna toksīna injekciju metode ir dārga un nereti sāpīga.
2. Ārsti-speciālisti bieži dod priekšroku botulīna toksīna injekcijām, jo tās ir pieejamas, ērti izmantojamas un efektīvas.
3. Vairākums savā praksē metodes lieto kombinēti, pieejot katram pacientam induviduāli. Botulīna toksīna injekcijas izmantojot vai nu kā beidzamo procedūru, vai kā standartprocedūru.
Apkopojot aptaujas anketu par hiperhidrozes ārstēšanu Latvijas iedzīvotāju, var izvirzīt secinājumus:
1. Ar pastiprinātu svīšanu noteiktu, iedzīvotājiem pašiem zināmu iemeslu dēļ saskarās aptuveni puse no aptaujātajiem, ļoti maza daļa ir vērsušies pie speciālista, tas nozīmē, ka ar pastiprinātu svīšanu iedzīvotāji tiek galā paši, izmantojot pieejamos līdzekļus.
2. Tikai puse no tiem, kas saskaras ar pastiprinātu svīšanu, uzskata, ka tas viņiem sagāadā neertības un cenšas to novērst.
3. Iedzīvotāji labi pārzina profilaktiskās metodes, pastiprinātas svīšanas un sviedru aromātu ierobežošanai, bet diezgan maz zina par invazīvākām metodēm un procedūrām, to pierāda testveida jautājums, kur tika iekļauta aplama ārstēšanas metode.
4. Iedzīvotāju vidū var novērot skeptisku attieksmi pret medicīnisku iejaukšanos (injekcijas, medikamenti, ķiruģija), lai ārstētu hiperhidrozi, jo liela daļa nemaz nav izmēģinājuši kādu no metodēm.
…