Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:615818
 
Vērtējums:
Publicēts: 02.02.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Dzejā lasāmajā reliģisko rituālu izpratnē vēl reizi vērojams jau minētais sinkrētisms. Uzsverot, ka galvenais ir ticība, baznīcas rituāla nepieciešamība saplūst ar pagānisko tradīciju Dieviņu un dievības pielūgt svētvietās dabā vai ziedojot tepat savā sētā. Citēju “Dzejoli par spēlesprieku un garīgu mūziku”: “Dievkalpojumu var noturēt visur./ Mājas baznīcā, pļavas baznīcā, meža/ baznīcā, Mazirbē./ Pats galvenais:/ ievibrē/ Birze un Paparde./../ Dievkalpojums nonstopā. Aiman!/ Dievmaizīte svētdienas rītā. Pilīte sarkanvīna.” (Kunnoss 1997: 36) Tātad personiskajā praksē attiecībās ar dievu dzejnieks izmantoja “alternatīvo komunikāciju”, kā pats to nosaucis dzejolī “neprotu kurlmēmo valodu” no krājuma “Slengs pilsētas ielās” (Kunnoss 1991: 23) Alternatīvajā komunikācijā acīmredzot ietilpst arī dzejnieka paša definētā jaunrades procesa galvenā iezīme, proti, viņš uzskatījis, ka nevis raksta dzeju, bet pieraksta augstāku spēku diktēto. Protams, ka paralēli šai pārliecībai Kunnoss apzinājies jaunrades psiholoģiskās nianses, taču to analīze sniedzas ārpus šī pētījuma robežām.
Atklāsme, ka J. Kunnosa dzejā ir tik daudz Bībeles, kristīgo un konfesionālo motīvu, nākusi kā pārsteigums. Tie nav nejauši, tomēr arī neveido kādu no centrālajām tematiskajām līnijām. Nav iemesla apšaubīt autora Svēto Rakstu zināšanas, tomēr ne vienmēr motīva vai tēla simboliskās funkcijas dzejā sakrīt ar tradicionālajiem Bībeles skaidrojumiem. J. Kunnoss ievērojami paplašina konkrēto motīvu nozīmi, padarot tos personiskus, universalizējot vai iekļaujot sociālā kontekstā. Interesanti, ka literatūras kritiķi un analītiķi šo J. Kunnosa daiļrades aspektu nav aktualizējuši . Vien Jānis Rokpelnis atvadvārdos dzejniekam uzsvēris, ka “J. Kunnoss rakstīja par pašu galveno: Dievu, mīlestību, puķi un sunīti.”

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1311706
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties