Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:911324
 
Vērtējums:
Publicēts: 07.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Baroks ir mākslas stils, kas radās Itālijā pēc renesanses stila 16. gs. otrajā pusē, 17. gs. izplatījās citās zemēs un beidzās, iepriekš pārejot rokoko stila izsmalcinājumā, 18. gs. Eiropā cilvēka personības uztverē ienāca pretrunas: no vienas puses cilvēks apzinājās savu niecīgumu Dieva priekšā, no otras – apzinājās sava prāta neizmērojamo varenību pasaules likumību izzināšanā, līdz ar joprojām jaunajiem zinātnes atklājumiem un filozofijas uzplaukumu. Baroka mākslai, tāpat kā renesansei raksturīga varoņa kults. Taču baroka varonim svarīga nevis darbošanās, bet jūsmīgs pārdzīvojums. Baroka māksla apdzejo cēlas emocijas to viskvēlākajā, vistrauksmainākajā, visdinamiskākajā aspektā. Lai to panāktu, baroka mākslinieks izvairās no horizontālēm, vertikālēm un simetrijas, no līdzsvara. Pamatā dominēja diagonāles, liekti līniju ritmi, dekoratīvo elementu pārbagātība, formu plastiskums, izteikts gleznieciskums. Baroks tiecās pēc iracionālā, pēc mistiskā, pēc emocionālo izjūtu dramatiska kāpinājuma.
Vards “baroks” pirmoreiz sastopams XVI gs. beigās bez noteikta šā vārda tulkojuma. XVIII gs. termins gūst vispārēja estētiskavērtējuma nozīmi, bet šis vērtējums vienmēr ir negatīvs.Baroka nosaukums, laikam, cēlies 18. gs. ironiskā salīdzinājumā ar nevienādi apaļām pērlēm, portugāliešu barocco, pretstatā vienkāršam, harmoniskam, klasiskam. 1925. g. Pazaureks uzstādīja hipotēzi, ka baroks ir sakropļotas ''parūkas'' nosaukums.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1189320
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties