Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:512261
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.04.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
Ievads    3
2.  Sokrats    4
2.1.  Sokrāta uzskati    4
3.  Platons    6
3.1.  Platona uzskati    7
4.  Aristotelis    9
4.1.  Aristoteļa uzskati    10
5.  Kvintiliāns un viņa uzskati    12
6.  Secinājumi    15
7.  Izmantotā literatūra    16
Darba fragmentsAizvērt

Antīkā pasaule, manuprāt, tas ir kaut kas sens un skaists, tas ir pirmsākums visam esošajam. Jau agrāk mani interesēja antīkā kultūra, kā agrāk cilvēki dzīvojuši, kādi ir bijuši viņu uzskati, tas ir pats sākums zinātnei.
Lai iegūtu plašāku pasaules redzējumu, ir jābūt pamatam, un to dod antīkie filozofi- Sokrats, Platons, Aristotelis. Viņu filozofija, gudrības kalpo vēl mūsdienās. Rakstot šo referātu vēlos noskaidrot , ko antīkie filozofi mācījuši tā laika cilvēkiem, kas ir bijis galvenās šo filozofu intereses, domas, uzskati, kāda ir bijusi viņu dzīve, kas šos filozofus pamudinājis izzināt pasaules gudrības un, kā pēc viņu uzskatiem ir jāmāca un jāaudzina bērni. Vai tā laika audzināšanas uzskati sakrīt ar pašreizējā laika audzināšanas metodēm? Un, ko mūsdienu pedagoģija mantojusi no antīkās kultūras gudrībām?
Sokrats dzimis 469.gadā Atēnās. Galvenokārt pievērsās sabiedrības tikumības jautājumiem un centās izstrādāt noteiktus filozofijas jēdzienus. [4;159 ] Viņa vecāki bija trūcīgi un piederēja pie aprindām, kam pašām jāpelna sev uzturs. Tēvs- tēlnieks, māte- bērnu saņēmēja. Jaunais Sokrats iegūst tikai laika pamatizglītību un ir spiests mācīties tēva arodu un tam palīdzēt. Tomēr jaunietis ir zinātkārs un sāk nodarboties ar pašmācību. Drīz Sokrats atmet tēva arodu un kļūst par gudrības meklētāju. Viņu interesē ne tik daudz lielās pasaules problēmas kā pati cilvēka dzīve. Viņš grib zināt, kā cilvēkam jādzīvo, lai tas būtu laimīgs. Sokratu nomoka jautājums: kas ir īsta dzīves gudrība? Pats viņš saviem spēkiem nevar atrisināt šo jautājumu un tāpēc prasa padomu tā lika ievērojamākajiem sabiedriskajiem darbiniekiem, kuri vada cilvēku dzīvi un, kuriem tāpēc būtu jāzina atbilde uz jautājumu, kas pārņēmis viņa prātu. Taču tie nevar Sokratu apmierināt, un viņš dodas pie dzejniekiem, ari pie Atēnu amatniekiem, bet visur pārliecināts, ka neviens nezina īsto dzīves gudrību. Sokrats iet un staigā pa Atēnu ielām, tirgus laukumiem, vingrotavām, skolām, veikaliem, darbnīcām un privātiem mājokļiem. Visur Viņš iztaujā un izprašņā, saņemtās atbildes dziļi pārdomā un meklē patiesību tālāk. Tā pamazām Sokrats gūst pareizo atziņu, jo ir pārliecināts, ka ikviens cilvēks var atrast patiesību, ja tam palīdz. [5 ;50 ]…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties