Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:245567
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.09.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 15 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Kas ir uzvedība un kas ir griba?   
  Kādi ir traucējumi?   
  Kā tiek ārstēti?   
Darba fragmentsAizvērt

Kas Izraisa Uzvedības Traucējumi?
Precīzs uzvedības traucējumu cēlonis nav zināms, taču tiek uzskatīts, ka loma ir bioloģisko, ģenētisko, vides, psiholoģisko un sociālo faktoru kombinācijai.
Bioloģiskais: daži pētījumi liecina, ka dažu smadzeņu zonu defekti vai ievainojumi var izraisīt uzvedības traucējumus. Uzvedības traucējumi ir saistīti ar konkrētiem smadzeņu reģioniem, kas iesaistīti uzvedības, impulsu kontroles un emociju regulēšanā. Uzvedības traucējumi simptomi var rasties, ja nervu šūnu shēmas gar šiem smadzeņu reģioniem darbojas nepareizi. Turklāt daudziem bērniem un pusaudžiem ar uzvedības traucējumiem ir arī citas garīgas slimības, piemēram, uzmanības deficīta/hiperaktivitātes traucējumi, mācīšanās traucējumiem, depresiju, atkarības, trauksme, uc.
Ģenētika: Daudzi bērni un pusaudži ar uzvedības traucējumiem ir tuvi ģimenes locekļiem ar garīgām slimībām, tādiem kā - garastāvokļa traucējumi, trauksme, apreibinošo vielu lietošanu atkarības un personības traucējumi. Tas liecina, ka neaizsargātība pret uzvedības traucējumiem var būt vismaz daļēji iedzimta.
Vides: Faktori, piemēram, disfunkcionālas ģimene, vardarbība, kas vērsta pret bērnu vai viņam tuvu cilvēku, traumatiska pieredze, apreibinošo vielu lietošana ģimenē, un/nav disciplīnas, ar ko vecāki var veicināt uzvedības traucējumus.
Psiholoģiskais: daži eksperti uzskata, ka uzvedības traucējumi var atspoguļot problēmas ar morālo izpratni (jo īpaši vainas un nožēlas trūkumu) un deficītu kognitīvajā apstrādē.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties