Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:145345
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.04.2022.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 5 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

5. 1975. gadā varu valstī pārņēma sarkanie khmeri ar tās līderi Polu Potu priekšgalā. Tiem izdevās pārdēvēt valsti par Demokrātisko Kampučiju, kur tika īstenota absurdākā iespējamā politika – tika aizliegta rakstība, pasts, reliģijas, skolas, svešvalodas, nauda, dzimstība, slimnīcas – tas viss tika nosaukts par „pagātnes paliekām”. Tā vietā tika ieviesta 18-20 stundu garas darbadienas, un visi iedzīvotāji piespiedu kārtā tika izmitināti „darba nometnēs”, kur tie tika iesaistīti valsts labklājības celšanā ar lauksaimniecības darbu palīdzību.Viņaprāt, zemnieki bija varoņi, bet visi pārējie cilvēki – nekam nederīgi. Dažās dienās pilsētnieki tika deportēti uz laukiem, lai viņi strādātu kolhozos. Smago dzīves apstākļu, pārtikas trūkuma un slimību dēļ daudzi gāja bojā.
Visus, kas neatbilda “tīro zemnieku” standartiem, iznīcināja. Iemesls nebija tālu jāmeklē – tā varēja būt izglītība, svešvalodu zināšanas, piederība reliģijai vai pat brilles. Ar aizbildinājumu, ka tiek pārvesti uz jaunu dzīvesvietu, cilvēki tika sasēdināti kravas automašīnās un aizvesti uz kādu no 300 “Nāvējošajiem lakiem”, kuros viņus tai pašā vai nākamajā dienā nogalināja. Lodes bijušas dārgas, pamatā tika izmantotas mačetes, cirvji, rungas. Astoņos mēnešos tika nogalināti vairāk nekā 2 miljoni jeb katrs ceturtais valsts iedzīvotājs.

6. 1979. gadā karš ar Vjetnamu, kas tika uzsākts, lai uzlabotu Kambodžas ievainoto ekonomiku, pielika punktu šim režīmam. Sarkano Khmeru kustība iznīka pavisam 1998. gadā pēc tā līdera nāves, bet atsevišķas vienības varētu būt, ka vēl slēpjas džungļos, pelnot iztiku ar kontrabandu un sirošanu.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties