Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:770292
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 08.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Kas ir datorvīruss?   
  Vīrusu tipi   
  Aizsardzība pret vīrusiem   
  Kā rīkoties, ja atrasti vīrusi?   
Darba fragmentsAizvērt

Bez klasiskajiem vīrusiem pastāv arī vīrusiem līdzīgas programmas:
tārpi (worms) pēc definīcijas (kā tās darbojas un ko dara) atbilst vīrusiem, taču atšķiras ar to, ka nebojā datnes, bet tikai izplata sevi citās sistēmās, izmantojot tīklu. Pie šobrīd kļuvusi par izplatītāko vīrusu formu. E-pasta plašā izplatība gan darbā gan mājās kļuvusi par upuri interneta tārpiem. Tā, piemēram, vīrusi W32/Navidad@M un W32/Ska (Happy99) izplatās ar vēstuļu pielikumu palīdzību. Tārpu vīrusi var sagatavot neaizsargātu sistēmu, lai tajā lejupielādētu citus vīrusus (piemēram, W32/Qaz);
Tārpi (worms) ir destruktīva pašreproducēšanās programma (datora vīrusa paveids), kas pakāpeniski aizpilda datora atmiņu, vairojoties tādās datora atmiņas vietās, kas netiek aktīvi izmantotas. (TTC datubāze)
Trojas zirgi (Trojan Horses) ir jebkura programma, kas aktivizēta veic to, ko lietotājs nav pieprasījis. Trojas zirgus vīrusu programmētāji un urķi ir izveidojuši, lai palielinātu vīrusu un urķu rīku izplatību. Maskējoties var nevainīgām programmām tās pieviļ lietotājus, mudinot tās aktivizēt, piemēram, datne ar nosaukumu READ.ME (lasi mani). Trojas zirgi ne vienmēr bojā citas datnes vai izplatās uz citām sistēmām, taču pēc aktivizēšanas tie var instalēt vīrusu programmas vai arī sagatavot urķiem slēptu piekļūšanai sistēmai. Parasti izplatās ar e-pasta piesaistēm;
Trojas zirgs (Trojan Horses) ir destruktīva programma, ko uztver kā labdabīgu lietojumprogrammu. Atšķirībā no vīrusiem tie sevi nereproducē, bet līdzīgi vīrusiem, bojā programmatūru. (TTC datubāze)
pipetes (Dropper) ir Trojas zirgu vīrusu paveids. Tās ir programmas, kuras tiek veidotas, lai datoros instalētu vai nogādātu vīrusus vai Trojas zirgus. Šīs programmas tiek speciāli veidotas tā, lai tās nevarētu identificēt vīrusu meklēšanas programmas;
bumbas (Bombs) ir programmas, kuras izmanto, lai aktivizētu vīrusus noteiktajā laikā vai pie konkrētiem apstākļiem;
blusas (Bugs) ir programmu kļūdas. Līdzīgi Trojas zirgiem šādas kļūdas var izraisīt nevēlamus rezultātus, taču tās ir radušās netīši.
Blusa (bug) - kļūda, kas programmētāja vai shēmtehniķa neuzmanības dēļ rodas programmas vai shēmas sastādīšanas procesā. Šis termins neattiecas uz kļūdu, kas pieļauta, formulējot projekta uzdevumu. (TTC datubāze)
krāpnieki (Virus Impostors vai Hoaxes) ir programmas, kuras izveidotas tā, ka izskatās, ka tās veic tādas pat darbības kā vīrusi, taču vīrusus nesatur. Tās parasti tiek izmantotas kolēģu izjokošanai. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties