Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:149350
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.10.2023.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Algināts ir jūras izcelsmes polisaharīds, kas tiek iegūts no brūnajām aļģēm. Pirmo reizi to 1881. gadā ieguva britu ķīmiķis Standfords. Turpmākajos eksperimentos tika konstatēts, ka uronskābes ir nozīmīgas algināta sastāvdaļas. Vairāk nekā 70 gadus vēlāk atklāja, ka alginātu veido gan b-D-mannuronskābe, gan a-L-guluronskābe un ka tas ir kopolimērs.

Sākotnēji algināts tika galvenokārt pielietots farmācijas jomā kā stabilizators vai biezinātājs un zobārstniecībā zobu nospiedumu iegūšanai, taču mūsdienās tā pielietojums biomedicīnā ir daudz plašāks. Alginātu izmanto zāļu piegādē, audu reģenerācijā kā šūnu un proteīnu piegādes līdzekli un kā modeļu sistēmu zīdītāju šūnu kultūrām pētījumos. Bieži algināts ir izmantots hidrogēlu formā, jo šis hidrogēls saglabā strukturālo līdzību ar ārpusšūnu matriksiem, kas līdzinās šunu dabiskajai videi.
Īpaša nozīme alginātiem kā biomateriāliem ir hemostāzes jeb asiņošanas apturēšanas procesā. Piemēram, hemostatiskās adatas tiek sagatavotas, pārklājot šļirču adatas ar alginātu-CaCl2 hidrogēlu, kas var uzbriest caurduršanas procesā un fiziski aiztaisīt durtās brūces. Citi ar hemostāzi saistīti alginātu produkti ir medicīniskie pārsēji, mikroadatas, filmas un injekciju līdzekļi. Jauni pētījumi sniedz daudzsološus rezultātus par ph-modificējošu alginātu brūču pārsējiem un to spēju veicināt dzīšanas procesus, taču to ir nepieciešams pētīt vēl.…

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties