Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
12,99
Ietaupījums:
2,08 (16%)
Cena ar atlaidi*:
10,91
Pirkt
Identifikators:796048
Vērtējums:
Publicēts: 13.06.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  AS "Parex Banka " vispārējs raksturojums    4
1.1.  Bankas īsa vēsture un pašreizējā vieta tirgū    4
1.2.  Bankas organizatoriskā struktūra    12
2.  AS "Parex Banka" kapitāla veidošana un struktūra    16
2.1.  Bankas īpašnieki un to kapitāla daļas    16
2.2.  Bankas kapitāla un rezervju struktūra    18
3.  Līdzekļu piesaistīšanas operācijas AS "Parex Banka"    21
3.1.  Noguldījumu operācijas bankā, to veikšanas kārtība    21
3.2.  Vērtspapīru emisija    34
3.3.  Starpbanku kredīti un no Latvijas saņemtie kredīti    37
4.  Operācijas ar skaidru naudu AS "Parex Banka"    39
5.  Kredītoperācijas AS "Parex Banka"    46
5.1.  Bankas kredītpolitika    46
5.2.  Bankas aizdevuma veidi un kredītēšanas nosacījumi    50
5.3.  Kredīta darījuma izsniegšanas kartība, dokumentu noformešana    73
5.4.  Kredītu administrēšana un uzraudzība    82
5.5.  Speciālo un visparējo uzkrajumu veidošana    84
6.  Vērtspapīru operācijas AS "Parex Banka"    87
7.  Bankas darījumi ar maksājumu kartēm    93
8.  Attalinātās bankas operācijas    114
9.  AS "Parex banka" finanšu analīze    122
9.1.  Bankas kapitāla pietiekamības analīze    122
9.2.  Bankas likviditātes analīze    123
9.3.  Bankas kredītportfeļa strukturālā analīze    125
9.4.  Bankas kredītportfeļa analīze pēc koeficientu metodes    131
9.5.  Bankas ROA un ROE analīze    135
  Izmantotās literatūtas un avotu saraksts    137
Darba fragmentsAizvērt

1. AS „Parex Bankas” vispārējs raksturojums
1.1. Bankas īsā vēsture un pašreizējā vieta tirgū
Akciju sabiedrība "Parex banka" LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēta 1992.gada 14.maijā. Bankas centrālā pārvalde un trīs galvenās filiales atrodas Rīga,Latvijā. 2006.gadā Bankai bija 68 filiāles un klientu apkalpošanas centrī Rīgā un visā Latvijā. Bankai ir 3 filiāles ārvaltis – Tallinā ( Igaunijā), Berlīnē ( Vācijā ) un Stokholmā ( Zviedrijā ). Bankai pieder arī 26 citi meitas uzņēmumi , kas darbojas dažādos finanšu tirgus sektoros. 2006.gadā vidējas Bankas darbinieku skaits bija 2,225 cilvēku.
Savas pastāvēšanas laikā Parex banka ir kļuvusi par universālu banku, kas pilnu bankas pakalpojumu spektru piedāvā ne tikai privātpersonām, bet arī juridiskām personām, īpaši specializējoties uz biznesa operāciju apkalpošanu vietējiem komersantiem. Par Parex bankas vizītkarti kļuvusi klientu uzticība un pakalpojumu sniegšanas augstā profesionalitāte.
Parex banka ir Latvijas komercbanku sistēmasir viena no līdera aktīvu, noguldījumu, kā arī kapitāla un rezervju apjoma ziņā. Parex banka ir kļuvusi par pirmo komercbanku Latvijas vēsturē, kuras aktīvi pārsnieguši 1 miljardu latu (1,5 miljardu eiro) robežu. Patlaban bankas intereses tiek pārstāvētas 15 pasaules valstīs, tajā skaitā Lietuvā un Igaunijā, kā arī Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Japānā, Krievijā un citās NVS valstīs. Tāpat klientus apkalpo meitas bankas AP Anlage und Privatbank (Šveicē) un Parex Bankas (Lietuvā). No 2004.gada 1.maija, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā, Parex banka pilnībā pakļaujas Eiropas likumdošanas prasībām, kā arī bankas darbību regulējošiem normatīviem aktiem.
Parex bankas darbība ir orientēta uz privātpersonu un korporatīvo klientu apkalpošanu, privātbaņķieru pakalpojumu sniegšanu, aktīvu pārvaldīšanu, investīcijām, noguldījumiem, kreditēšanas pakalpojumu sniegšanu privātpersonām un juridiskām personām, kā arī biznesa operāciju apkalpošanu Latvijā un ārpus tās robežām.
Banka saviem klientiem piedāvā plašu maksājumu un kredītkaršu spektru, mūsdienīga līmeņa interneta bankas pakalpojumus (Parex interneta bankas pakalpojumi tiek pakārtoti atbilstoši klientu vajadzībām – gan privātpersonām, gan arī lielajiem uzņēmumiem). Informācijas tehnoloģiju straujā attīstība ļauj klientiem uzturēt kontaktus ar banku un pārvaldīt savus kontus jebkurā diennakts laikā, neskatoties uz klienta atrašanās vietu. Bankā darbojas arī diennakts informatīvais tālrunis, kas ļauj klientiem sazināties ar banku 24 stundas dienā 7 dienas nedēļā.
Parex bankas īsā vēsture un attīstība.
1987. gadā tiek nodibināts koopertīvs Parex, kas nodarbojas ar tūrisma pakalpojumu sniegšanu Latvijas un kaimiņvalstu tūristiem.
1988. gadā par kooperatīva īpašniekiem kļūst Valērijs Kargins, Viktors Krasovickis un Ņina Kondratjeva.
1990. gadā kooperatīvs Parex pirmais Padomju Savienībā atklāj privāto naudas glabātuvi un 1991 .gadā pirmais bijušās Padomju Saienības teritorijā saņem licenci valūtas maiņas darījumiem. Pirmais valūtas maiņas punkts tiek vērts vaļā Rīgas dzelzceļa stacijā.
1992. gadā tiek dibināta Parex Banka un apkalpots pirmais klients, Raiņa bulvārī tiek izveidota un atklāta Latvijā pirmā privātā seifu glabātuve.
1993. gadā Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā tiek atklāta pirmā Parex Bankas pārstāvniecība.
1994. gadā bankas pārstāvniecība tiek atklāta arī Maskavā. Tai pašā gadā Parex Banka iegūst Visa un Europay licenci maksājumu karšu izdošanai un kļūst par vienu no pirmajām bankām Latvijā, kas izdod maksājumu kartes VISA un EuroCard/MasterCard. Arī tiek dibināta Parex apdrošināšanas kompānija ar pamatkapitalu 1 miljons latu.
1995. gadā Balvos tika atvērta pirmā Parex Bankas norēķinu grupa ārpus Rīgas. Darbu uzsāk arī bankas pārstāvniecība Ukrainas galvaspilsētā Kijevā. Tiek saņemtas tiesības Latvijā kā starpniekam izplatīt starptautiskās American Express dolāru un eiro kredītkartes. Banka piedāvā pirmās investīciju programmas, kas klientiem dod iespēju investēt savus līdzekļus NVS valstu un pasaules finanšu tirgos.
1996. gadā tiek uzstādīts pirmais Parex Bankas bankomāts un banka pievienojas starptautiskai asociācijai S.W.I.F.T.
1997. gadā tiek uzsākta Maestro maksājumu karšu izdošana. Banka piedalās SIA Parex Līzings (Latvija) un Parex Lizingas (Lietuva) dibināšanā. Bankas pārstāvniecība tiek atklāta Kazahstānā Almatā.
1998. gadā sākas Visa Electron maksājumu karšu izdošana. Pirmoreiz Latvijā tiek emitēta Virtuālā karte, kas paredzēta norēķiniem Internetā. Tiek dibināta bezpeļņas akciju sabiedrība Atklātais pensiju fonds Sociālais nodrošinājums. Tiek saņemta atļauja no Vācijas Centrālās Bankas izveidot bankas pārstāvniecību Frankfurtē. Atklāta pārstāvniecība Moldovā Kišiņevā.
1999. gadā tiek uzsākta Cirrus maksājumu karšu izplatīšana. Maksājumu karšu tirgū tiek emitēta pirmā Īstā kredītkarte. Parex Banka vienīgā no Baltijas tiek uzņemta starptautiskajā līzinga asociācijā MULTILEASE. Parex Banka kļūst par Lietuvas Industrijos bankas stratēģisko investoru. Parex Apdrošināšanas Kompānija iegādājas 50% Lietuvas apdrošināšanas kompānijas Baltic Polis akciju.
2000. gadā Parex Banka kļūst par Industrijos bankas 100% akciju īpašnieku, un 25.oktobrī minētā finansu institūcija tiek pārdēvēta par Parex Bankas. Tiek atvērta Parex pārstāvniecība Azerbaidžānā Baku. Parex Banka paraksta fondu izplatīšanas līgumus ar vadošajiem fondu pārvaldniekiem pasaulē – Franklin Templeton un UBS AG.
2001. gadā tiek ieviesta kontu vadības sistēma internetā DIGI::WEB. Tiek izveidots Parex Bankas un Baltijas Tranzītu Bankas ATM apvienotais tīkls Naudas Punkts 24. Tiek atklāta Parex bankas pārstāvniecība Igaunijā Tallinā. Dibināta akciju sabiedrība Parex Asset Management (PAM), kas nodarbojas ar ieguldījumu fondu pārvaldi.
2002. gadā tiek ieviesta kontu vadības sistēma korporatīvajiem klientiem DIGI::FIRMA. Parex Banka pirmā pasaulē ieviesa jaunu pakalpojumu – Visa maksājums, kas ir ērts un ekonomisks veids, kā nosūtīt naudu uz ārzemēm. Parex bankas vērtspapīru portfeļa pārvaldīšana tiek nodota A/S Parex Asset Management. Augustā Lielbritānijas galvaspilsētas darījumu centrā darbu uzsāk kompānija Parex Group Representations Ltd, kas pārstāv visā Parex grupā ietilpstošo uzņēmumu intereses.
2003. gadā tiek izdotas pirmās avansa kartes uzņēmumiem – Maestro un VISA Electron. Ir emitēta ekskluzīva karte VISA Platinum. Parex banka ir pozicionējusi sevi kā ekspertu komandu Eiropas savienības fondu jautājumos un piedāvā “vienas pieturas” konsultācijas par visiem ES pieejamajiem fondiem gan uzņēmumiem, gan privātpersonām.
2004. gadā Parex Banka atver filiāli Igaunijā Tallinā. Parex banka iegādājas bankas AP Anlage und Privatbank (Šveice) akcijas 100% apmērā. Tiek saņemts sindicētais kredīts no 15 valstu 25 bankām 117 miljonu eiro apjomā. Žurnāls Tne Banker piešķir bankai balvu “Gada banka”, savukārt žurnāls Euromoney piešķir titulu “Labākā banka vērtspapīru operācijās”.
2005. gadā tiek atvērta Parex Bankas filiāle Vācijā Berlīnē. Tiek izlaistas eiroobligācijas 100 miljonu apmērā uz termiņu 3 gadi. Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā un Azerbaidžānā tiek izveidotas vairākas līzinga kompānijas. Parex Banka kļūst par oficiālo American Express® kredītkaršu izplatītāju un apkalpotāju Latvijā. Tiek saņemts līdz šim lielākais sindicētais kredīts Latvijā EUR 188.5 miljonu apmērā. Sindikātā piedalās 34 bankas no 16 pasaules valstīm. Žurnāls Euromoney piešķir titulu Labākā banka Latvijā. Žurnāls Global Finance piešķir titulus Labākā banka Latvijā un Latvijas labākā ārzemju valūtas maiņas banka.
2006. gadā tiek atvērta filiāle Zviedrijā Stokholmā. Krievijā Maskavā tiek atvērts Parex Assets Management birojs. Tiek izlaistas eiroobligācijas EUR 200 miljonu apmērā uz termiņu 5 gadi. Parex apdrošināšanas kompānija tiek pārdota Norvēģijas apdrošināšanas kompānijai Gjensidige Forsikring. Žurnāls Global Finance piešķir titulu Labākā banka Latvijā. Klienti tiek apkalpoti 90 filiālēs un klientu apkalpošanas centros visā Latvijā, kā arī pārstāvniecībās 15 pasaules valstīs.
Bankas darbību 2006.gadā raksturo daudzi būtiski sasniegumi. Bankas peļņa pārskata gadā 48 milj.latu apmērā sasniegusi jaunu rekordu. Bankas aktīvi pieaugusi par 33,5 % un sasniedza 2,345,609 tūkst.latu. Uz 2006.gada 31.decembri Parex bankai bija 14,9 % no Latvijas komercbanku tirgus daļas pēc aktīvu apjoma (1.1.1.attēls)


Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Prakses darbs a/s "Parex Banka"”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/796048

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties