Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:268583
 
Vērtējums:
Publicēts: 09.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Pamatskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mūsdienās cilvēki izmanto dažādus dabas resursus, bet tie nebūs mūžīgi. Drīz sāks izsīkt derīgo izrakteņu krājumi. Uz Zemes darbojas “siltumnīcas efekts,” tas nozīmē, ka temperatūra paaugstinās par vairākiem grādiem. Antraktīdā sāk kust ledāji, atmosfēras ozona slānī veidojas caurumi. Tiek lietotas videi kaitīgas vielas : minerālais mēslojums, mašīnu izpļūdes gāzes,rūpniecības notekūdeņi, utt. Atmosfēras caurumu veidošanos ietekmē arī kosmisko raķešu palaišana, tāpēc tās varetu palaist tādās vietās, kur atmosfērā jau ir caurums. tad netiks izdurti caurumi citās vietās.
No tā visa arī rodas daudzas slimības. Vai tad cilvēki un dzīvnieki senāk tā slimoja, kā mūsdienās ? Viss tas notiek pateicoties tam, ka cilvēki grib dzīvot labāk. Elektrību ražo HES, tie ir uzbūvēti gandrīz uz katras lielākas upes, to es vērtēju pozitīvi, bet vajadzētu arī padomāt par zivīm. Drīkstētu uz upes būvēt tikai vienu, bet lielu HES, kā Ķeguma. Nevajag celt Celalozes rūpnīcu
Tā kā saules baterija nedarbojas mākoņainās dienās varētu kosmosā uzstādīt rezervuāru, kas savāktu saules enerģiju.
“Saules auto”- auto, ko darbina ar saules bateriju. Tādus auto ražo autofirma Solectra.Pirmais dzinējs kurā izmantoja Saules enerģiju, tika uzbūvēja jau 1890. gadā Kalifornijā. Tas bija tvaika motors, jo citus tolaik tik plaši nepazina.Īsti Saules enerģijas izmantošanas bums sākās tad, kad tika izgudrotas fotovoltiskās šūniņas un Saules enerģiju varēja pārvērst elektrībā. Tas notika 1950. gadā. Ja uz šādas šūniņas nonāk Saules gaisma, tajā rodas elektriskā strāva. Šūniņas sastāv no duviem silīcija slāņiem un no fosfora. Šādas šūnas var apvienot plakanā un plānā materiālā, kas atgādina linoleju. to var uzlīmēt uz jebkuras virsmas.
Viens fotovoltisko šūniņu kvadrātmetrs stundā spēj saražot tikai vienu kilovatu enerģijas. Tas nozīmē,ka auto var svērt ne vairāk kā 150 – 400 kilogramu un tā iekustināšanai ir nepieciešami 8 kvadrātmetri šūniņu. Taču arī tad enerģijas ir par maz, lai ar to veiktu visu ceļu. Tādēļ saules auto pa nakti pieslēdz elektrības avotiem un uzlādē baterijas. Bet ceļā baterijas papildina tikai no šūniņu saražotās enerģijas. Lielākais ātrums, kas ar šāda veidā braucamo sasniegts, ir 112 kilometru stundā, bet lielākais nobrauktais attālums – apmēram 4000 kilometru. Saules auto darbojas tikai saulainās dienās. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1177897
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties