Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka

Izdevīgi: šodien akcijas cena!

Parastā cena:
9,99
Ietaupījums:
1,60 (16%)
Cena ar atlaidi*:
8,39
Pirkt
Identifikators:409958
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Kopējo preču un pakalpojumu vērtība = 4200; netiešie nodokļi 200; kopējās privātās iedzīvotāju investīcijas (Ig)=400, tīrās privātās iekšzemes investīcijas (In)=180; mājsaimniecību izdevumi (C) 1000; valdības izdevumi (G) =300, tīrais eksports (Xn)=300.
Aprēķināt:
1.1. Iekšzemes kopprodukts pēc izdevumu metodes
IKP = C + G + Ig + Xn = 1000 + 300 + 400 + 300 = 2000
1.2. Pievienotā vērtība (PV)
Pievienotā vērtība = IKP – netiešie nodokļi = 2000 – 200 = 1800.
1.3. Starppatēriņa preču vērtība
Starppatēriņa preču vērtība = kopējo preču un pakalpojumu vērtība – pievienotā vērtība =
= 4200 – 1800 = 2400
1.4. Amortizācija
Amortizācija = Ig – In = 400 – 180 = 220
1.5. Tīrais iekšzemes kopprodukts (NIKP)
NIKP = IKP – Amortizācija = 2000 – 220 = 1780

2. piemērs
IKP izlietojums ir (milj. Ls):
Mājsaimniecību izdevumi (C) = 3985,5
Valdības izdevumi (G) = 1317,1
Kopējās investīcijas (Ig) = 1823
Krājumi = 295,8
Amortizācija =650,5
Eksports (X) = 2680,5
Imports (M) = 3484,2
Aprēķināt:
2.1. Tīrā eksporta summa (Xn)
Tīrais eksports = Xn= Eksports – imports = X – M = -803.7
2.2. Iekšzemes kopprodukts (IKP)
IKP = C + G + Ig + Xn = 3985,5 + 1823,6 + 1317,1 – 803,7 = 6322,5
2.3. Tīrās iekšzemes investīcijas (In)
In = Ig – krājumi – amortizācija = 1823,6 – 295,8 – 650,5 = 877,5
3.uzdevums
IKP = 2000
TIP = 1800
C = 1000
G = 300
Xn = 300
Personīgais ienākums (PI) =1200
Iedzīvotāju ienākumu nodoklis = 250
Aprēķināt:
3.1. Kopējās investīcijas (IG)
Ig = IKP – C – G – Xn = 2000 – 1000 – 300 – 300 = 400
3.2. Amortizāciju
Am = IKP – TIP = 2000 – 1800 = 200
3.3. Tīrās iekšzemes investīcijas
In = Ig – amortizācija = 400 – 200 = 200
3.4. Rīcībā esošais ienākums (DI)
DI = Personīgais ienākums (PI) – iedzīvotāju ienākumu nodoklis = 1200 – 250 = 950
4.uzdevums
Kopējā preču un pakalpojumu vērtība = 5650;
atlīdzība nodarbinātajiem = 960;
ražošanas un importa nodokļi mīnus subsīdijas =140;
darbības koprezultāts = 1050;
tajā skaitā nolietojums (amortizācija) = 150
jauktais kopienākums = 150;
ārvalstu neto atlīdzība nodarbinātajiem un neto īp. ien. = 300
Aprēķināt:
4.1. IKP
IKP = Atlīdzība nodarbinātajiem + ražošanas un importa nodokļi mīnus subsīdijas + darbības koprezultāts + jauktais kopienākums = 960 + 140 + 1050 + 150 = 2300
4.2. Pievienotā vērtība (PV)
PV = IKP - ražošanas un importa nodokļi mīnus subsīdijas = 2300 – 140 = 2160…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Nosūtīt darbu e-pastā

Tavs vārds:

E-pasta adrese, uz kuru nosūtīt darba saiti:

Sveiks!
{Tavs vārds} iesaka Tev apskatīties interneta bibliotēkas Atlants.lv darbu par tēmu „Uzdevumu krājums makroekonomikā”.

Saite uz darbu:
https://www.atlants.lv/w/409958

Sūtīt

E-pasts ir nosūtīts.

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties