Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:486427
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Tēma: Cilvēka organisma pielāgojums apkārtējai videi.
Hipotēze: Skaļa mūzika kaitē cilvēka veselībai.
Pētījuma gaita:
Atrast informāciju par skaļas mūzikas ietekmi uz cilvēka veselību.
Uzzināt pusaudžu domas par skaļas mūzikas ietekmi.
Apkopot iegūto informāciju.

Iegūtās informācijas analīze.
Svarīgākais naktskluba vai draugu ballītes atribūts ir skaļa mūzika. Nu tiešam, kāda gan līksmība bez labas un skaļas mūzikas. Taču šie cilvēki pat nedomā, ka neatgriezeniski bojā savu dzirdi.
Trokšņa sajūta ir atkarīga no skaņas stipruma un skaņu viļņu svārstības biežuma, jo lielāks skaņas stiprums, jo stiprāk sajūti skaņu. Trokšņa skaļums atkarīgs no telpas akustiskajām īpašībām, kuras nosaka tās saturs, forma, mēbeļu izvietojums, grīdas, sienu un griestu segums. Tas viss ietekmē skaņas viļņu rezonansi.
Jaunu cilvēku dzirde ir jūtīgāka pret troksni, tāpēc tā ir veiglāk un ātrāk ievainojama. Mediķi ir konstatējuši ka impulsu stila mūzikas trokšņa dēl aptuveni 30 – 40 % procentiem jauniešu dzirde jau ir bojāta. Klausoties šada tipa mūziku tiek kairināta arī nervu sistēma, pat maina cilvēka raksturu un uzvedību.
Leila trokšņa dēļ cilvēks pat var kļūt kurls. Ilgi uzturoties trokšņainā vidē (60 – 70 decibeliem), sāk sāpēt galva, ausīs dūc un džinkst, tiek traucēta gremošana, miegs un paaugstinās asinsspiediens.
Jūtīgās dzirdes šūnas mūsu ausīs no stiprā trokšņa iet bojā un neatjaunojas. Attīstoties kurlumam, dzirde sākumā vājinās tikai uz augstajām frekvencēm, t.i., vairāk nekā 4000 Hz, tāpēc pats cilvēks to nejūt. Protams, pēc viena vētraina vakara nebūs jāvelkas uz aptieku pēc dzirdes aparāta, tomēr sadzirdēt sarunas biedru būs grūtāk.
Pēc Amerikas zinātnieku datiem, nekaitējot savām ausīm, divas stundas var izturēt elektriskā zāģa skaņū (100 dB). Klubā , kur spēlē skaļu mūziku (110 dB), ir dorši uzturēties ne ilgāk kā pusstundu. Palielinot skaņu par katriem 10 dB kaitējums tavām ausīm palielinās 10 reižu.
Interesants fakts, ap 2000 pirms mūsu ēras Ķīnā uz nāvi notiesātos mēdza piesiet netālu no liela zvana un lika zvanīt tik ilgi , kamēr nolemtais nemira.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties