Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:845828
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.05.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Silikātu rūpniecība ir industrijas nozare, kas ražo silikātu materiālus. Tā galvenā produkcija ir keramikas un stikla izstrādājumi, javu saistvielas (galvenokārt cements), būvmateriāli.
Stikla ražošanas svarīgākās izejvielas ir smiltis (to galvenā sastāvdaļa ir SiO2), nātrija karbonāts jeb soda Na2CO3 un kaļķakmens (kura galvenā sastāvdaļa ir CaCO3). Augstā temperatūrā šis maisījums veido sīrupveidīgu masu, no kuras pūšot izvelkot vai presējot izveido stikla izstrādājumus. Stikls ir ciets, dzidrs, viendabīgs, amorfs un trausls materiāls.
Vairumam stiklu galvenās izejvielas ir kvarca smiltis SiO2, kaļķakmens vai krīts CaCO3 un kalcinēta soda Na2CO3, kurai mēdz piejaukt lētāku izejvielu – nātrija sulfātu. To iegūst no dabā samērā izplatītā minerāla mirabelīta jeb glaubersāls Na2SO4 * 10H2O.
Izejvielu maisījumu karsē stikla kausēšanas krāsnīs, kurām ir vannas veids un ugunsizturīgs oderējums. Speciālo šķirņu stiklus kausē t.s. podu krāsnīs. Tajās uz klona novieto vairākus ugunsizturīgus traukus – podus, kuros ietilpst līdz 500 kg stikla masas. Krāšņu karsēšanai izmanto elektrisko strāvu, gāzi vai šķidro kurināmo. Karsējot stikla izejvielu maisījumu, svarīgākie ķīmiskie un fizikālie procesi tur sākas aptuveni 500 oC temperatūrā un turpinās vairākās stadijās, līdz stikla masas veidošanās beidzās aptuveni 1350 oC temperatūrā.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1139605
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties