Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:827740
 
Vērtējums:
Publicēts: 30.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pētījuma dalībniekiem ir minimālas zināšanas par starpkultūru komunikācijas atšķirībām sakot komplimentus. Pirms brukšanas uz ASV, ķīnieši teica, ka viņi nav pazīstami ar amerikāņu dāsnumu, sakot 1)komplimentus, komplimentus, kas satur spēcīgus pozitīvus īpašības vārdus, 3)komplimentus, kas iedrošinātu cilvēku pēc neveiksmes, 4) komplimentus dažādās dzīves jomās, kā arī viņi nezināja par 5) komplimentus pieņemšanu un 6) „aci pret aci” komplimentiem visu veidu attiecībās.
Ķīnieši ļoti novērtē pieticību, bet mēģina izvairīties no amerikāņu vērtībām – tieši pieņemt un novērtēt komplimentus. Iepriekš minētajā piemērā ķīniešu ieceļotāja jutās samulsusi, kuras kultūras atbildi izmantot, tāpēc klusēja.

Secinājumi
Kultūru pētījumu eksperts (Fong, 2000) ilustrē ķīniešu domāšanas un runas veidu. Negatīva piezīme ķīniešu Jaunajā gadā tiek uztverta par neveiksmi, kas notiks jaunajā gadā. Cauru runu, saņemtā neveiksme tiek pārvērta veiksmē.
Pētījumi par starpkultūru komplimentu teikšanu (Fong, 1994) parāda kā ķīnieši domā un runā starpkultūru šoka stāvoklī. Visbiežāk sastopamā atbilde bija noliedzoša atbilde.
Pašreizējās etnogrāfiskās metodes parāda, ka labākais veids kā redzēt valodas, komunikācijas un kultūras mijiedarbību, ir novērot komunikācijas fenomenu dabiskos apstākļos, un ļaut kultūras dalībniekiem saprast, ka tas tiešām ir nepieciešams. Ir atrasts vidusceļš valodas, komunikācijas un kultūras pētījumiem – tā ir dalīšanās idejās, uzvedībā, izteicienos, dialogos un sarunās, kas tiek risinātas grupās, pētījumu intervijās un tiek publiski apspriestas forumos.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties