Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:716219
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mantošana ir process, kad nomirēja manta pāriet uz mantiniekiem. Vēsturiski cieši saistījās ar privātīpašuma attīstību. Sakrātās bagātības tika nodotas nākamajām paaudzēm.
Hereditas – mantojums. Nomirēja pēcnācēji bija juridiski īsts mantinieks. Ar laiku abi veidi saplūda un būtisku atšķirību nebija.
Romiešu mantošanas tiesību pamats bija universālā sukcesija (Successio in universum ius defuncti), kas nozīmē mantinieka iestāšanos nomirēja tiesību un pienākumu kopumā kā vienā veselā vienībā, it kā turpinot nomirēja personu. Mantojums nav nekas cits, kā iestāšanās to tiesību kopumā, kas piederējis mirušajam. Mantinieks ar 1 aktu saņem visu nomirēja mantu, tiesības, dažādus prasījumus, nesamaksātos parādus, tādas lietas par kurām nav zinājis. US izcelšanās saistīta ar romiešu patriarhālo ģimeni. Ar mantojuma pieņemšanas gribas izteikumu uz mantinieku pārgāja arī tādas lietas, par kuru esamību viņš pat nebija zinājis
Singulārā sukcesija (Successio in singular ius defuncti) - Atsevišķu lietu novēlējums dažādām personām ārpus vispārīgām mantošanas kārtības (legātu un fideikomissu piešķīrumi).
Līdzās pastāvēja 2 mantojuma veidi a) nomirēja pēcnācēji bija juridiski īsts mantinieks. b) mantu valdījums. Nomirējs nebija īsts īpašnieks, bet formāli mantu valdītājs, tāpēc tā pēcnācēji nebija stingri juridiski mantinieki, bet bija mantinieku vietnieki. Ar laiku abi veidi saplūda un būtisku atšķirību nebija.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1201513
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties