Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:546607
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.10.2003.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Vēlēšanu kampaņas veido atkarībā no vēlēšanu principiem (proporcionālais, mažoritārais, jauktais) un partiju tipiem. Tas veido vēlēšanu procesu, proti, notikumu dažādību, ko izraisa cilvēki priekšvēlēšanu laikā. Tomēr Barbara un Stīvens Selmori (Barbara Salmor, Stephen Salmor) ir novērojuši, ka vēlēšanu kampaņas ir pētītas vairāk caur anektodisku prizmu, nekā caur sistemātisku analīzi.
Divi vissvarīgākie strukturālie faktori, ar ko saskaras kandidāti: postenis kādu kandidāts vēlas iegūt un vai viņš (viņa) jau ir attiecīgajā postenī un gaida pārvēlēšanu (incumbent), vai ir pretendents (challenger). Pastāv arī alternatīva, proti, kandidāts tiek izvirzīts caur atklātām vēlēšanām (open election), ja patreizējais amata īpašnieks ir miris vai atbrīvots no pienākumiem konstitucionālu pārkāpumu dēļ. Lai gan praksē ir jauniem pretendentiem ir grūti gūt pārsvaru vēlēšanās pār jau esošajiem amata īpašniekiem (turpmāk inkubentiem), tas nav neiespējami (kā rāda Džordža Buša (George Bush) pieredze 1992. gadā). Principā, jo lielāka un apdzīvotāka valsts (province, pašvaldība u. tml.) un dažādāki vēlētāji, jo sarežģītākā un dārgāka būs kampaņa. Par spīti ziņās izskanošajiem komentāriem par partiju nozīmes samazināšanos un vēlētāju koncentrēšanos uz personālijām, vēlētāju atbalsts partijām ir svarīgs faktors elektorālo kampaņu kontekstā.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1144447
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties