Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:895007
 
Vērtējums:
Publicēts: 11.04.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Valdniekam filozofam būtu jāparūpējas par savu pilsoņu audzināšanu. Nepieciešams iedibināt tādu kārtību, kurā pati kopienas iekārta un tās pilsoņu īpašumtiesības netraucē ne viņu augstās tikumības izpausmēm, ne arī sabiedrisko pienākumu pildīšanai. Karavīriem Platona ideālajā valstī ir liegts jebkāds īpašums. Jānorobežo tie no privātā īpašuma postošās ietekmes. Īpašuma, sievu un bērnu kopībai Platona mācībā ir milzīga loma, jo vienīgi šie faktori palīdz sasniegt patiesu valsts vienotību, tātad – arī tās labklājību.
Platons uzskatīja, ka morālā un politiskā domāšana nav atdalāma, zināšanu apgūšana ir prāta tikums. „Tas cilvēks, kura dzīve ir godīga, krietna un taisnīga, ir laimīgs.”
Nobeigumā par Platona uzskatiem un viņa darbību tajā laikā, var teikt, ka viņa filozofija ir ideju filozofija. Tās pastāv pašas savā pasaulē. Tās ir formas, kuras vienmēr ir pareizas. Ideja ir lietas būtība, kas katru lietu padara par to, kas tā ir. Platons ir pirmais, kurš rada jaunu virzienu – ideālismu, ka pastāv kāda pārdabiska būtne, kura sevī koncentrē labestību, gudrību un spēku. Platonam bija ideāla pieeja pasaules un cilvēka izpratnē. Šo duālisma ideju pārņem Viduslaikos – kristietība. Viņš piedāvā alas filozofiju, ar to gribot pateikt, ka cilvēks bieži neizprot lietas, jo redz tikai ēnas. Cilvēkam ir grūti izprast ideālo īstenību.
Filozofam ir jāspēj redzēt cauri šķietamajam un rīkoties atbilstoši ideālai patiesībai. Filozofēt nozīmē – tapt labākam un tādus veidot arī apkārtējos cilvēkus.

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties