Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Partiju biedri, atbalstītāji un aktīvisti. Partiju līderi

     

    Konspekts6 Politika

3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:179107
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 30.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Partijas biedru rekrutācija.

Viens no galveniem mūsdienu partijām uzdevumiem ir jaunu partiju iesaistīšana partiju darbībā, līdz ar to palielinot arī šo partijas ietekmi sabiedrībā. Jaunu biedru iesaistīšana partija tiek definēta ar jēdzienu rekrutācija. Tātad ka jau ir zināms rekrutācija nozīme kādas cilvēku grupas vai indivīda iekļaušana politiskajā partijā, tomēr var arī nepastāvēt tādas iekļaušanas, jo partijas potenciāli biedri var būt arī neiekļauti politiskajā partijā. Rekrutācija ir ļoti svarīga nozīme, jo tai ir kopuma noteikšanas nozīme, kas var cīnīties par valsts varas iegūšanu, pamatojoties uz savas ideoloģiskās bāzes, partijas programmas un statūtiem. Partijas rekrutācijas jēdzienu arī var piemīnēt tādā nozīme, ka tā var noteikt sociālu reprezentāciju. Savukārt zem jēdziena sociālā rekrutācija var minēt gan valodas, gan dzimuma, gan etnisko reprezentāciju. Galvenā iezīme, kura ir vajadzīga partijas biedru rekrutācijai ir finansējums, jo bez pietiekama finansējuma ļoti grūti nodrošināt pietiekami labu un pragmatisku partijas biedru rekrutācijas politiku.
Tagad uzmanību vajadzētu pievērst tam, kā notiek partijas biedru rekrutācija. Partiju biedru rekrutācija balstās uz partijas ideoloģijas un tas nozīme, ka partijas biedru rekrutācija galvenokārt ir atkarīga no tā, kādā no partijas tipiem norisinās šī partiju biedru rekrutācija. Šim jautājumam ļoti labi pieskaras franču politisku partiju pētnieks Moriss Diveržē. Kā ir zināms, partiju tipoloģijā pēc Diveržē pastāv trīs partiju viedi un šis partijas ir kadru partijas, masu partijas un „catch – all” partijas. Pirmkārt, vajadzētu parunāt par to, kā notiek partijas biedru rekrutācija kadru partijās. Kadru partijās var teikt, ka ir ekskluzīva un stingra partijas biedru rekrutācija, jo to galvenokārt veica elites pārstāvji un, kā ir zināms, kadru partijās tiek pārstāvēta galvenokārt elite. Kadru partijas potenciāliem biedriem ir noteiktas prasības un notiek šo prasību stingra ievērošana, jo pretējā gadījumā, tas var novēst pie partijas tipa izmaiņām. Kadru partijas biedri vēlēšanas uzskatu par ļoti nozīmīgu notikumu, līdz ar to arī priekšvēlēšanu kampaņai tieši kadru partijas pievērš īpašu uzmanību. Kadru partijām arī ir savi atbalstītāji, kas var arī nebūs no elites un šo atbalstītāju grupa ir neliela un tā galvenokārt nodarbojas tad, kad notiek kaut kādas kadru partijas priekšvēlēšanu kampaņa. Pēc vēlēšanām šī atbalstītāju grupa galvenokārt nedarbojas un paradās tikai tad, kad sākas nākama priekšvēlēšanu kampaņa.3

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1132374
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties