Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:561769
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Ekonomikas teorija kā sabiedriska zinātne izveidojās tikai 18.gs. Jēdziens ekonomika ir aizgūts no grieķu valodas vārda oikonomia, kas sastāv no diviem vārdiem : oikos – māja, mājsaimniecība un nomos – likums. Tieši to varētu tulkot kā „māku pārvaldīt mājas saimniecību”, bet tas nav domāts kā pārvaldīt individuālu mājas saimniecību, bet gan mājsaimniecību sabiedrības mērogā. Lai gan ekonomika kā zinātne izveidojās tikai 18.gadsimtā, par pirmo ekonomistu tiek uzskatīts Aristotelis (384.-322.g.p.m.ē.). Viņš analizēja galvenās ekonomiskās parādības un likumsakarības tā laika sabiedrībā. Aristotelim ekonomika bija dabiska saimnieciska darbība, kas saistīta ar dzīvei nepieciešamo produktu ražošanu un maiņu. Taču sengrieķiem vēl neizdodas radīt ekonomikas teoriju kā zinātni. Politiskā ekonomija ir zinātne par sabiedrības saimnieciskās dzīves likumsakarībām. Politisko ekonomiju kā ekonomikas teorijas nosaukumu 17. gs. sākumā ieviesa franču ekonomists A. Monkretjēns. Politiskās ekonomijas teoriju attīstīja ekonomikas klasiķi Ā. Smits, D. Rikardo, Dž. S. Mils u. c. Politiskā ekonomija bija ekonomikas zinātnes nosaukums līdz 19. gs. beigām, kad to sāka aizstāt termini “ekonomika”, “ekonomikas teorija”.1
Aristotelis bija tas, kas zinātnē ieviesa terminu hrematistika, kuru viņš pretstatīja ekonomijai. Ekonomija, pēc Aristoteļa domām, ir mācība par saimniekošanu, kura ir vērsta uz cilvēku saimniekošanu. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1116685
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties