Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:443271
 
Vērtējums:
Publicēts: 19.07.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Mīts tiek skaidrots kā nosacīts apzīmējums. Senatnē to uztvēra kā patiesību. Mīti kā alegorijas (Izcelsme - sengrieķu allēgoria. Krēts tēls, kurā izteikts abstrakts jēdziens vai ideja, ar ko šo tēlu saista tikai analoģija, piem., sieviete ar aizsietām acīm un svariem rokās — taisnas tiesas alegorija.). Vissenākais mutvārdu daiļrades veids — teika, kurā stāstīts par dieviem, gariem, varoņiem, par pasaules izcelšanos, dabas parādībām, aizvēsturiskiem notikumiem u. tml. Dievus uztvēra kā cilvēkus, kuri bijuši dzīvi un slaveni, tādēļ iecelti dievu kārtā. Mīts ir leģenda. Herodots – vēstures tēvs, kurš uzskatīja, ka dievi ir vēsturiskas personas. Mīti – vēsturisks atspoguļojums. Pirmatnējās sabiedrības mīti cieši saistīti ar rituālu. Mīts ir senākā forma. Sava veida simbolu valoda ar kuras palīdzību senais grieķis interpretēja pasauli, sevi un sabiedrību. Mīti mutvārdu daiļrade.
Ir saglabājušies mitoloģiskie pieminekļi, kuri liecina, ka mitoloģiskā bagātība ir bijusi stabila. („Iliāda un Odiseja”, Aishils, Sofokls, Aristofāna komēdijas u.c.)
Sengrieķu mitoloģijas periodizācija. Pastāvīgi mainīgā mitoloģija, jo tā mainās reizē ar sabiedrību. Ir divi lieli periodi : Pirms klasiskais (Pirms olimpiskais) un Klasiskais (Olimpiskais). Senākais periods jeb Arhaiskais periods. Matrearhālā ģints iekārta, Thoniskais periods – viss, kas atrodas uz zemes ir dzīvs. Jebkurš ķermenis, kurš tiek pielūgts ir fetišs. Senais cilvēks dabu uztver disharmoniski (nesamērīgums, kas raksturīgs šai pasaulei), kā kaut ko briesmīgu. Viss ir dzīvs, kas it kā satur garu – gan akmens, gan strauts u.c.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties