Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:810772
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 19.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Komercbanku struktūra - bilance sastāv no pasīviem un aktīviem.
Pasīvi, kā jau izriet no grāmatvedības ir līdzekļu avoti, kurus bankas izmanto savās operācijās. Eksistē divi līdzekļu pamatavoti: īpašnieki (akcionāri) un ieguldītāji. Komercbankas kontrolē īpašnieki un to pilnvarotas personas, bet galveno līdzekļu daļu bankām dot tieši ieguldītāji. Ar ieguldītāju naudu rīkojas bankas, lai gūtu peļņu.
Aktīvi ir operācijas, kuras veic banka ar saņemtiem līdzekļiem: likvīdi aktīvi, skaidra nauda, investīcijas, kredīti, pamatlīdzekļi utt. Banku efektīvo darbību nosaka efektīva līdzekļu izmantošana, jo bankas ir tikai starpnieki un būtībā sniedz starpniecības pakalpojumus naudas tirgū. Tā kā pasīvie ir saņemtie līdzekļi, bet aktīvie – tie, ar kuriem banka „darbojas”, tieši viņiem tiek pievērsta lielāka uzmanība.
Latvijas komercbanku aktīvu un pasīvu struktūras attīstību var sadalīt saskaņā ar Latvijas banku sistēmas vēstures attīstību trijās daļās: no 1988.gada līdz 1993.gadam, no 1993.gada līdz 1998.gadam un no 1998.gada līdz mūsdienām.
Kopumā Latvijas banku sistēmas aktīvu un pasīvu veidošanas vēl nav beigusies, jo joprojām turpinās Latvijas banku sistēmas attīstība. Šo attīstību virza pozitīvā sava un citu, kā arī negatīvā pieredze. Jāatzīst, kā Latvijas banku sistēmai ir daudz priekšrocību un iespēju, kuras mums jāmācās izmantot. Ļoti iepriecina jauno tehnoloģiju strauja ievešana, kura nodrošina banku sistēmas attīstību un sniedz vēl vairāk iespēju.
Komercbanku aktīvi – tie ir grāmatvedības bilances posteņi, kas atspoguļo komercbanku resursu izvietojumu un izmantošanu. Bankas aktīvi veidojas kā likums aktīvu operāciju rezultātā, jeb personisko un piesaistīto līdzekļu izvietojums ar mērķi iegūt peļņu, likviditātes atbalstīšanu un bankas funkcionēšanas nodrošināšanu. Tieši aktīvu operāciju rezultātā bankas gūst galveno daļu no savas peļņas.
Mūsdienu banku aktīvu struktūru ietekmē kā nacionālais, tā arī, starptautiskais kapitāls. Bankas, pildot finansu starpnieka lomu, piesaista kapitālus un izvieto tos kā savus aktīvus (kapitālu) finansu tirgos. Banku aktīvu pilnveidošanas problēmas aktualitāte pieaug līdz ar finansu tirgu globalizācijas un integrācijas procesiem.
Latvijas komercbanku aktīvi izveidoti pēdējo 14 gadu laikā. Līdz ar banku sistēmas attīstību attīstījās arī Latvijas Bankas uzraudzības darbība. Banku un to darbības uzraudzības galvenais mērķis ir sistēmas krīžu novēršana un kopējās finansu tirgus stabilitātes saglabāšana, pieņemot atbilstošus koriģējušus soļus jaunu finansu pakalpojumu un risku radīšanas apstākļus.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1146318
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties