Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:316714
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.11.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Valsts vara, cenšoties pēc sabiedrības labklājības un miera sabiedrības kopdzīvē, ar pavēlēm un aizliegumiem nosaka sabiedrības locekļu – cilvēku – darbības robežas un viņu privāto interešu, atkarībā no sabiedrības interesēm, apmērus. Šo obligāto pavēļu un aizliegumu, šo valsts varas izdoto saistošo normu kopību, kas regulē cilvēku ārējo darbību un nosaka viņu savstarpējās attiecības, kā arī attiecības pret valsti, sauc par tiesībām.

Kas ir tiesības:
parastais priekšstats par tiesībām visbiežāk saistīts ar tiesību izpratni subjektīvā nozīmē – kā tiesības, kas pieder konkrētam indivīdam, piemēram: tas, ar ko viņš var brīvi rīkoties, pastāvot valsts aizsardzībai un garantijai; citām personām neiejaucoties viņa rīcībā;
tiesību profesionālā izpratne – kas parasti balstās uz tiesību satura izpratni objektīvā nozīmē (kā valsts noteikto uzvedības noteikumu kopumu);
tiesību doktrinālā nozīme (zinātniskā) izpratne – kas balstās uz tiesību sintētisko definīciju. Proti, tiesības ir sabiedrībā atzīto un oficiāli aizsargāto taisnības un brīvības normatīvu kopums, kas regulē personu brīvo gribu saskaņošanu viņu savstarpējās attiecībās.

Uzvešanās noteikumi.
Tiesības vispirms satur noteikumus par uzvedību. Tās nosaka, ko drīkst darīt un ko nedrīkst, kur jāatturas no darbības un kur netiek atļauta bezdarbība. Tā piemēram man nav tiesību mest otram cilvēkam ar akmeni, kaut arī man tāda vēlēšanas būtu, bet man no šādas darbības jāatturas. Turpretim man nav tiesību stāvēt dīkā un skatīties, neko nedarot. Ja kāds slīkst, bet man jāsniedz viņam palīdzību. No šiem piemēram redzam, ka tiesības nosaka atkarībā no apstākļiem zināmu darbību vai bezdarbību, tas ir zināmu uzvedību. Katrai tiesībai seko pienākums. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties