Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:693375
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.01.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Duāla neiroloģiska apstrāde
1964. gadā Roberts Efrons (Robert Efron), Bostonas Veterānu slimnīcas darbinieks izstrādāja savu teoriju par déjà vu. Déjà vu izraisa duāla neiroloģiska apstrāde, ko izraisa novēloti signāli. Smadzenēs ienākošo signālu šķirošana notiek deniņu daivā. Šie signāli ienāk daivā divreiz pirms tie tiek apstrādāti, katrs no savas smadzeņu puslodes, normāli ar dažu milisekunžu nobīdi starp tiem. Ja divi signāli reizēm nav sinhronizēti, tie tiktu apstrādāti kā divas dažādas pieredzes, kur otrā šķistu kā pirmās vēlreiz piedzīvošana.
-Nepareiza saderība un īsceļi
Déjà vu tiek raksturots kā atmiņas “kļūda”, tas izceļas no neatbilstības atmiņas sistēmās, kas noved pie nepiemērotas detalizētu atmiņu veidošanās no jaunas ar maņām uztvertas pieredzes. Informācija “izlaiž” īslaicīgo atmiņu un nokļūst tieši ilglaicīgajā, liekot domāt, ka šāda atmiņa jau eksistē. Tas nozīmētu, ka déjà vu izraisa nepareiza saderība starp uztveri ar maņām un atmiņu atsaukšanu, tādēļ jauna situācija šķistu pazīstama, taču tā nav tikpat “reāla” kā normāli atsaukta, īsta atmiņa.
-Rinālās nervu sistēmas (rinālajā garozā deniņu daivā) aktivācija
Rinālās nervu sistēmas nejauša aktivācija, kas iesaistīta atpazīstamības noteikšanā, notiek bez atcerēšanās sistēmas aktivācijas hipokampā. Tas izraisa sajūtu, ka kaut kas ir pazīstams, taču bez specifiskām detaļām. Šo versiju izstrādājuši Amerikas neiroloģijas akadēmijas speciālisti.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties