Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:491529
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

No vācu valodas tulkotajā bērnu psiholoģes Jirinas Prekopas grāmatā Mazais tirāns aplūkota mūslaiku ģimenē visai biežā situācija, kad mazs bērns ar savām iegribām tiranizē apkārtējos. Vecāki sāk justies slikti, jo bērna dēļ jūtas izstumti un padarīti par iegribu vergiem. Viņi sāk apšaubīt savas spējas bērnu audzināšanā, jo nespēj ar bērnu saprasties un tikt galā. Psiholoģes sniegtie ieteikumi un situāciju analīzes grāmatā var palīdzēt gan bērniem, gan vecākiem izkļūt no šī dusmu, bezspēcības un varaskāres labirinta. Jo šie bērni ir nelaimīgi un sagūstīti paši savā varā. Viņi allaž ir nemierīgi un pilnīgi vientuļi. Viņi gan spēj visu ņemt, bet nespēj neko dot! Tāpēc mīlestība viņiem iet secen, tāda mīlestība, kas sastāv no līdzsvarotām attiecībām starp ņemšanu un došanu.
Šī grāmata man atgādināja par to, ka mēs esam tie par kuriem esam izaudzināti... Ekziperī grāmatā „Mazais Princis” tika teikts: „Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām!” Lūk, ja vecāki audzina savus bērnus siltumnīcas apstākļos, tad lai negaida, ka viņi izaugs gatavi dzīvot vieni un ārpus šīm sienām, šie bērni to neprot. Jirina Prekopa arī uzsver, ka mūsdienās labi aprūpēti un nodrošināti bērni, kas pat pusaudžu vecumā neprot nogriezt sev maizi ir milzīga problēma sabiedrībai un mūžīgs krusts kaklā vecākiem, jo viņi jau tādu izaudzināja!
Dusmas, ko ārkārtīgi strauji attīsta divus līdz trīs gadus vecs bērns, lai panāktu savu Es, vēršas gan pret lietām, gan pret sevi pašu, gan pret vecākiem. Vecākus nomoka domas par to, kā palīdzēt bērnam tā sauktajā spītēšanās fāzē, lai novērstu bērna augošo agresivitāti. Īpaši piesaistīja doma par televīzijas ietekmi uz ģimenes attiecību dinamiku, jo būtībā televizors grauj šīs ģimenes attiecības, kultūras ietekmi kopumā un veicina vērtību transformāciju. Autore citē vācu autoru Neilu Postmanu ( Neil Postman), kurš savā grāmatā „Mēs izklaidējamie līdz nāvei”(Wir amusieren uns zu Tode), apgalvo, ka televīzija ir pārvērtusi mūsu kultūru milzīgā šovbiznesa arēnā, kur izklaidei tiek piedāvāta jebkura tēma. Televizora skatīšanās ir kļuvusi par svarīgāko izklaides veidu, un pateicoties tā piedāvājumam, skatītājiem ir pielipusi paviršība, vieglprātība, varas un agresivitātes apjūsmošana.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1180535
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties