Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:783841
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.11.2021.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

• Kā vērtē J. Poruka garstāstu “Pērļu zvejnieks”? Kādas pārdomas rosināja teksts? (120 vārdi)
9 punkti
Jāņa Poruka stāstā „Pērļu zvejnieks” galvenais varonis ir Ansis Vairogs, zēns kurš meklē savas dzīves nozīmi. Dzīves mērķis un nozīme katram cilvēkam atšķiras.
Anša galvenais dzīves mērķis ir „meklēt pērles.” Šī pērle ir cilvēka sirds un dvēsele, jūtas un zināšanas pret visu pasauli, cilvēkiem. Cilvēks sevi atrod, “ceļojot” caur kultūru, filozofiju, reliģiju, dabu un vēsturi. Tā arī Ansis atrada sevi un savas pērles caur kultūru, mākslu un filozofiju. Manuprāt, ikviens cenšas atklāt savas dzīves nozīmi, tāpēc viņš dara visu iespējamo, maina vidi, cilvēkus, līdz atrod laimi.
Bagātība tā nav nauda, tā ir mūsu dvēsele, kura ir piepildīta ar jūtām, zināšanām un mīlestību. Bagāts nenozīmē laimīgs, jo bez mīlestības cilvēks zaudē jēgu. Ansis gribēja parādīt Zentai, ka viņš var iestāties ģimnāzijā, ka viņš ir gatavs viņas dēļ mainīt sevi un būt vīrišķīgam. Manuprāt, Zentai trūka ticības vienkāršai mīlestībai, jo ar pasaules acīm visur uzvar ārišķība un tur mīlestībai nav vietas. Neskatoties, ka ar Zentu viņiem nesanāca, Ansis atrada sev Annu, kura mīlēja viņu īsti.
“Vai cilvēks vienīgi tāpēc dzīvo, lai sevi uzturētu, lai dienišķu maizi pelnītu, vieglāk dzīvotu, apprecētos, par bērniem gādātu un atdotu to atslēgu nomirstot citam, aiz kuras daudz mantas slēpjas, aiz kuras varbūt patiesība ieslodzīta mīt un gaida, lai to atpēstītu,- jā, bez kā būtu pats lūkojis savu sirdi atlēgt, viņu izpētīt un atzīt.”

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1388746
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties