Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
  • Imanta Ziedoņa epifānijas "Tā samaitāts ar darbu, ka neprot atpūsties" analīze

     

    Konspekts2 Literatūra

0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:412833
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.09.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Nereti teikumos tiek izmantota vēlējuma izteiksme. Jo galvenais varonis atklāj, ka „viņš gribētu gulšņāt, zvilnēt, žāvāties, vāvuļot”, ka „viņš gribētu apstāties”, ka „viņš gribētu kaut kur pieķerties” un ka „viņš gribētu, lai kāds viņu tur nogulda”. Manuprāt, vēlējuma izteiksmi autors lieto, lai pēc iespējas saprotamāk vēstītu, cik nopietna problēma tiek aprakstīta, jo „viņš” nespēj pats nodoties lietām, kuras vēlētos darīt. Cilvēks ir tik ļoti „samaitāts” ar darbu, ka viņš daudzas lietas nemaz neprot darīt, jo nevēlas ne mirkli atrauties no darba pienākumiem. Vēlējuma izteiksme arī norāda uz to, ka pats cilvēks, kurš strādā vairāk nekā normas robežās, apzinās un atzīst, ka viņam ir problēma un ka viņš labprāt izbaudītu to, ar ko bez piepūles var darīt cilvēki, kas darbu sabalansē ar izklaidi un atpūtu. Lietojot nolieguma formu, autors parāda apkārtējo attieksmi pret cilvēku ar problēmām. Apgalvojot, ka „viņš nav gaidīts viesis”, ka „viņu neviens neaicina spēlēt bumbu spēles”, autors meistarīgi uzsver to, ka ar šo cilvēku neviens pat nevēlas kopā pavadīt laiku, un „visi ir priecīgi, kad viņš aiziet”.
Autors galveno tēlu ir nosaucis „viņš”. Es uzskatu, ka šī vārda lietojums ir izvēlēts lai paustu, ka problēma neskar tikai vienu konkrētu cilvēku, bet gan daudzus. Tādēļ nav zināms par ko konkrēti epifānijā ir stāstīts. Ir zināms, ka tas ir cilvēks, kurš varētu būt ikviens no mums.

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1231804
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties