Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:947743
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Ģenētika ir bioloģijas nozare, kas pēta iedzimtības un mainības likumsakarības un to materiālos pamatus. Iedzimtība un mainība tiek pētītas dažādos dzīvās pasaules organizācijas līmeņos – molekulārā, šūnu, organismu un populāciju – ar visdažādākajām metodēm. Visbiežāk lietotā metode ir hibridoloģiskā metode. Plaši izmantotas ir arī citoģenētiskā un modelēšanas metodes. Pēdējos gados, strauji attīstoties molekulārajai bioloģijai, iedzimtības un mainības problēmu pētījumos arvien plašāk lieto dažādas molekulāri ģenētiskās metodes. Bez tam virkni metožu izmanto šaurāku ģenētisku jautājumu risināšanā vai arī atsevišķu sugu izpētē. Ģenētikas pētīšanas objektu skaits ir milzīgs – tie ir gan dažādi vīrusi, mikroorganismi, augi, dzīvnieki, gan arī cilvēks. Tāpēc arī liels ir ģenētikas nozaru skaits: molekulārā ģenētika, citoģenētika, populāciju ģenētika, medicīniskā ģenētika un daudzas citas. Ģenētika pieder pie tām zinātnes nozarēm, kas mūsdienās ļoti strauji attīstās. Ļoti liela ir ģenētikas praktiskā nozīme mikroorganismu, augu un dzīvnieku selekcijā, kā arī veterinārajā un medicīnā.
Ģenētikas teorētiskais uzdevums ir pētīt gēnu pārmaiņas mehānismu, gēnu darbību un tās regulāciju, kā arī iedzimtības, mainības un izlases mijiedarbību organismu evolūcijas procesā.
Ģenētikas sasniegumus izmanto arī daudzas praktiskās zinātņu nozares. Tiek atklātas arvien jaunas selekcijas metodes, ar kuru palīdzību īsā laikā var izveidot jaunas dzīvnieku, augu, mikroorganismu formas un uzlabot esošās.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties