Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:174207
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.05.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1890. gadā amerikāņu inženieris Hermanis Hollerits uzbūvēja ierīci tautas skaitīšanai datu apstrādei. Katra cilvēka aptaujas dati tika attēloti (kodēti) ar caurumiņiem perfokartē, bet pati perfokaršu apstrāde notika ar elektrības palīdzību: pa kontaktu pretī caurumiņiem plūstošā strāva radīja elektrisku impulsu, bet tajā vietā, kur caurumiņa nebija, šāds impulss neradās. Īpašs skaitītājs uzskaitīja impulsus, kas radās katrā no 240 iespējamām caurumiņa pozīcijām, apstrādājot visas perfokartes. Informācijas apstrādē “iesaistījās ” elektrība.
Ideja par Bebidža mašīnas analogu, kura darbībā pamatotos nevis uz mehāniskiem, bet uz elektriskiem procesiem, radās 20. gs. trīsdesmito gadu beigās gandrīz vienlaikus vācu inženierim Konrādam Cūzem un amerikāņu zinātniekiem Klodam Šennonam un Džonam Atanasofam. Reāli darbojošos mašīnu uzbūvēja vienīgi Cūze; instrukcijas tajā vajadzēja ievadīt ar perfokartēm, bet informācijas apstrādi veica elektromehāniskie releji. Līdzīgu mašīnu jau 2. pasaules kara laikā uzbūvēja amerikāņu inženieris Hovards Eikens. Mašīnu, kurā tiktu izmantotas tikai elektriskās, nevis elektromehāniskas ierīces, pirmais sāka projektēt Konrāds Cūze, bet kara laikā viņam netika atļauts strādāt pie tās izveides. Anglijā šādu mašīnu, kas bija paredzēta vācu slepeno ziņojumu atšifrēšanai, uzbūvēja 1943. gadā; tā bija ārkārtīgi līdzīga Cūzes projektam.
Mašīnu, kura pilnībā balstītos uz elektriskajām ierīcēm un būtu paredzēta patvaļīgas cilvēka ievadītas programmas izpildei, sāka izstrādāt 1942. gada beigās ASV Dž. Moučlija un P. Ekerta vadībā.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties