Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:161250
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.06.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pirmkārt, par revolūcijas cēloņiem kalpoja tas, ka laukos un pilsētās bija zemi zemkopības un lopkopības ienākumi. Otrkārt bagātie zemnieki piedāvā šīs problēmas risinājumu: palielinot apstrādājamās zemes platību, šīs zemes jaunas apstrādes metodes, bet lai to veiktu ir nepieciešami lieli sākuma kapitāl ieguldījumi. Treškārt feodāļi un garīdznieki guva desmito daļu no visa, ar to nedodot iespēju veikt šādus kapitāl ieguldījumus, tā kā tie pieprasa desmito daļu no visa, fermerim tas nozīmēja lielus zaudējumus un nedodot ieguldīt šādu kapitāl ieguldījumu. Tatad sanāk, ka veco zemju apstrāde nav izdevīga, jo tā nebija īpaši auglīga, bet no citas puses jauno zemju apstrāde nav izdevīga no ekonomiskā viedokļa, tā kā feodāļī lielu daļu peļņas paņems sev. No šejienes arī iznāk ka zemkopībai un lopkopībai nai attīstīšanās iespējas, ts noved līdz bada buntiem pa visu valsti.

Kad sanāca un kas ir ģenerālštati
Ģenerālštati sanāca 5. decembrī 1789. gadā.
Versaļas pilī pirmo reizi pēc 175. gadu pārtraukuma, Ludvigs XVI sasauca ģenerāļštatus. Augot politiskai nestabilitātei valstī, ekonomiskajam pagrimumam, Versaļas pilī (Francijas karaļu rezidence) tika sasaukts tā sauktais ģeneraļštati (līdzīgs parlamentam). Uzreiz pēc tā, sākās sīvās cīņas starp monarhiju un deputātiem, kas gribēja pārņemt varu savās rokās. Viss beidzās ar to, ka 14. jūlijā Bastīlijas krišana nozīmēja tikai vienu – sākumu lielai Francijas revolūcijai.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties