Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:424978
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.08.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pirms fotoaparātu izgudrošanas, lai iegūtu attēlu tika lietota heliogrāfija, kuru attīstīja Ž.N. Njepss. Savos darbos viņš izmantoja dažādas vielas, piemēra, asfaltu un tā gaismu atstarojošo īpašību. Paralēli ar attēla iegūšanas iespējām nodarbojās arī citi zinātnieki un tika atrasti veidi kā iegūt arvien jaunus jūtīgākus fotogrāfiskos procesus.
1891.gadā franču fiziķis Gabriels Lipmanis izstrādāja krāsainās fotogrāfijas metodi, kas pamatojās uz gaismas interferenci. Viņš biezā melnbaltā emulsijā reģistrēja dažāda viļņu garuma starojuma veidotos stāvviļņus. Stāvviļņu lauks veidojās, pārklājoties tiešajam, no gaismas avota nākošajam vilnim ar atstaroto vilni.
Fotoaparātus plašākai sabiedrībai pieejamus padarīja Džordžs Estmans. Savu pirmo kameru viņš nosauca par „Kodak”. Tā bija vienkārša liela izmēra kamera kastē ar iestādītu lēcu fokusu un vienu noteiktu fotogrāfijas uzņemšanas ātrumu. Kameras filmiņā ietilpa 100 kadri. Lai iegūtu attēlus, uz rūpnīcu bija jānosūta kamera, kurai tika nomainīta filmiņa. Kā arī rūpnīcā tika attīstītas fotogrāfijas.
Pirmā fotokamera, kas uzņemtās bildes uz vietas varēja arī attīstīt bija Polaroid 45, kas pazīstama arī kā Landa kamera, jo nosaukta tās izgudrotāja Edvīna Landa vārdā. Kamera izmantoja patentētu ķīmisku procesu, lai izgatavotu attēlu no ekspozīcijas laikā iegūtajiem negatīviem aptuveni minūtes laikā.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties