Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:740820
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 10.03.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pacienta izglītošana
• Iemācieties izvairīties no stenokardijas lēkmi izraisošiem apstākļiem (fiziskas piepūles un spēcīgām emocijām, pārēšanās un smēķēšanas, parsalšanas un/vai pārkāršanas) un pazīt situācijas, kas var izraisīt lēkmi.
NITROGLICERĪNS darbojas līdz 30 min, bet IZOSORBĪDA DINITRĀTS - ilgāk par 1 h, lietojot sublingvāli. Iemācieties lietot sublingvalas tabletes vai aerosolu 5-10 min pirms katras tādas situācijas (arī pirms dzimumakta, kas ir gan fi¬ziska, gan emocionāla piepūle).
• Nitroglicerīna sublingvalas tabletes lietošana. Ļaujiet tabletei izšķīst. Var būt dedzināšanas sajūta zem mēles. Atslābinieties uz 15 min, lai nerastos reibonis.
Atcerieties, ka pārejošas galvassāpes ir bieža blakusparādība. Ja nekļūst labāk pēc 1 tabletes, ieņemiet papildu tabletes ar 5 min intervālu, bet ne vairāk kā 3 tabletes 15 min laikā. Vienmēr pierakstiet lēkmes datumu, izraisītāju apstākli un ieņemto tablešu skaitu. Nepārdozējiet NITROGLICERĪNU! Ja vajadzība pēc NITROGLICERĪNA ir lielāka, vērsieties pie ārsta.
• Prolongēto nitrātu lietošanas pārtraukšana pieļaujama tikai pēc pakāpeniskas de¬vas samazināšanas, jo var iestāties "atcelšanas" stenokardija (arī pēc ilgstošas ziedes vai plākstera lietošanās)
• Celieties lēnām, lai izvairītos no reiboņa, jo NITROGLICERĪNS rada ortostatisko hipotensiju. Nelietojiet alkoholu, jo nitrāti var izraisīt bīstamu asinsspiediena pazemināšanos. Ja jums ir reibonis, ieteicamas šādas pašpalīdzības metodes, kā izvairīties no ģīboņa: atgulties, tā lai galvgalis būtu zemāk un nedaudz (līdz 45%) piepacelt kājas vai sliktākā gadījumā. Ja nav kur atgulties, sēdus stāvoklī saspiest galvu starp ceļiem, dziļi paelpot un pakustināt kājas un rokas (no šīs me¬todes pēc iespējas jāizvairās!).
• Transdermālā nitroglicerīna lietošana. Nitroglicerīna ziedi jāuztriepj uz ādas vietās, kur nav matu vai mati ir noskūti, lai uzlabotu uzsūkšanos (krūtis, vēders, apakšdelma vai gurnu priekšpuse) ik pēc 6 — 8 h. Nitroglicerīna plāksterus lieto līdzīgi ziedei. Transdermālā nitroglicerīna preparāta darbīgā daļa atrodas zem alumīnija folijas. Obligāti noņemiet NITROGLICERĪNA plāksteri pirms defibrilācijas. Apmāciet pacientu nestāvēt tuvu mikroviļņu krāsnij, lai pasargātos no apdeguma. Neizmantotie plāksteri jāsargā no karstuma, aukstuma, mitruma un tiešiem saules stariem. Informējiet pacientu, ka tie jāglabā istabas temperatūrā (nedrīkst glabāt vannas istabā un ledusskapī). Transdermālā nitroglicerīna formas šobrīd Latvijā nav pieejamas.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties