Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:682975
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Neraugoties uz demokrātijas uzvaras gājienu pēdējā gadsimta laikā, Mouffe saredz kritiskas iezīmes tālākajā demokrātijas attīstībā – uzticības krišanās politiķiem Rietumu demokrātijās, galēji labējo spēku popularitātes pieaugums Eiropas valstīs, kas savukārt, liek pārformulēt demokrātijas teorijas uzdevumus. (Mouffe. 2000:1).
Hābermāsa komunikatīvā modeļa rašanos nepieciešamību noteica modernisma un postmodernisma vērtību nostiprināšanās sabiedriskā – fragmentācija, kulturāla racionalizācija, sociāla racionalizācija, atomizācija (Vitale 2006:740).
Atšķirībā no marksistu kritikas, kas ir anti-liberāla, deliberatīvās demokrātijas teorijas pārstāvji (Rawls, Habermas, Benhabib, Cohen) ar deliberatībās demokrātijas modeli mēģina atdzīvināt liberālo vērtību morālo dimensiju (Mouffe, 2000:3).
Deliberatīvais demokrātijas modelis tiek pretstatīs Šumpētera (Schumpeter) agregatīvajām modelim, kurā galvenā loma interešu apkopošanai ir politiskajām partijām, nevis iedzīvotāju aktīvai līdzdalībai politikas procesā (Mouffe, 2000:1). Hābermāss un Rolss atšķirībā no Šumpētera agregatīvajā modelī ietvertās indivīda racionalitātes, kas ir vērsta uz indivīda pašlabumu, piedāvā citu traktējumu racionalitātei, kas rodas no komunikatīvas darbības un brīvas sabiedriskas apspriešanas rezultātā (free public reason) un piedāvā šo jaunradīto racionalitātes konceptu kā pilsoņu virzošo spēku un viņu uzticības demokrātiskām institūcijām veicinošu faktoru (Mouffe, 2000:10). …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1308858
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties