Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:846036
 
Vērtējums:
Publicēts: 22.11.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pirmais pasaules karš Eiropas avangardiskajai kultūrai atnesa traģēdiju: pārtrauca modernās mākslas līdzšinējo attīstību. Visos starptautiskajos centros pirmskara kustības izklīda pa visu pasauli. Lielākā daļa mākslinieku kļuva par “ vientuļiem cīnītājiem”, kas centās attīstīt sākotnējās ieceres emigrācijā Eiropā, kur nekaroja vai pāri okeānam. Ilgais haoss šķita bezjēdzīgs un satricināja Eiropas gara eliti, kas uzskatīja, ka pie visa vainīga sabiedriskā iekārta. Pieauga anarhistisks noskaņojums, šokā radītais izmisums meistarus noveda pie sabiedrības, kultūras un mākslas noliegšanas. Par naida galveno objektu kļuva vidusslānis un kultūra, kuru mīlēja mietpilsoņi. Cildeno dzeju nomainīja rēkšana korī, Monu Līzi- atkritumu kaudzes, simfoniju- katafonija. Tā tas turpinājās līdz 1916.g., kad izveidojās dadaisms.
Vārds “ dada” ( angļiem- “ tētis”, frančiem- “ koka zirdziņš”) radās nejauši, kad kāds grupas biedrs atšķīra vārdnīcā nenoteikta satura vārdu un tas viņam iepatikās. Citi avoti minēja, ka grupas biedriem ausīs iekritis rumāņu Caras un Janko sarunās dzirdētais “ da, da” vai nosaukums ņemts no kādas Āfrikas cilts valodas, kur raksturots kā “svēts dzīvnieks.” To neuzskatīja par tiešu mākslas stilu, jo neeksistēja apvienotas formas elementi, lai gan dadaisms bagātināja mākslu ar jauniem paņēmieniem, piemēram, “ ready- made.” Tas noliedza visu agrāk un nesen radīto ar ļoti atšķirīgām antimākslas formām un balstījās uz ideālu “ lielais NEKAS, TUKŠUMS, BEDRE.”…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −1,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1140452
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties